Podsumowanie pierwszych zawodów

Za nami kilka dni intensywnej rywalizacji w Pucharze Świata, zarówno Pań jak i Panów. Emocje opadły, czas na wyciągnięcie kilku krótkich wniosków:)

Kobiety

Reprezentantki płci pięknej mają za sobą 3 starty w amerykańskim Beaver Creek: Zjazd, Super Gigant, Slalom gigant. Chcąc jak najkrócej podsumować moje przemyślenia na temat tych zawodów, wystarczyłoby powiedzieć: Lara Gut. Ta młodziutka, lecz utytułowana już szwajcarka zdominowała początek sezonu. Po zwycięstwie w Soelden, teraz dwa razy stanęła na najwyższym podium w zjeździe i super gigancie. Tym samym wyrasta na główną kandydatkę do medali na olimpiadzie w konkurencjach szybkościowych. Zobaczymy, w jakiej formie będzie Lindsey Vonn, gdy upora się z problemami zdrowotnymi, lecz nie będzie łatwo dogonić Larę będącą w takiej formie. Zachwyca też Mikaela Shiffrin, która udowadnia, że zeszłoroczne wyniki nie były przypadkiem i ma potencjał na to by latami zdobywać najwyższe laury. Drugim miejscem w gigancie w Beaver Creek pokazała, że prócz slalomu jest też bardzo silna w slalomie gigancie. Ciekaw jestem, czy zwyciężczyni slalomu gigana szwedka Jessica Lindell-Vikarby, która od wyżej wspomnianych koleżanek jest znacznie starsza, utrzyma formę i będzie walczyła o małą kryształową kulę w GS i medal na IO? Trudno też nie wspomnieć o reprezentantce Liechtensteinu Tinie Weirather, która w zjeździe była 3, w slaomie gigancie 2 i bez dwóch zdań jest póki, co jedną z najjaśniejszych gwiazd kobiecego narciarstwa. W przeciwieństwie do swoich koleżanek, formy póki, co nie mogą odnaleźć Tina Maze ani Julia Mancuso, zobaczymy, co pokażą w kolejnych zawodach.

lara4

lara5

Na drugiej półkuli rywalizują też „nasi” . W zjeździe Karolina Chrapek zajęła 53 miejsce, natomiast Agnieszka Gąsienica Gładczan zajęłą w super gigancie 48 miejsce, w slalomie gigancie nie ukończyła 1 przejazdu.

Linki do pełnych wyników:

Mężczyźni

Póki, co Panowie na Północnej startowali w zjeździe i super gigancie w Leake Louise. Nie zawodzi Norweg Aksel Lund Svindal, który wygrał super gigant a w zjeździe, który padł łupem włocha Dominika Paris był czwarty. Idol kibiców Bode Miller zajął odpowiednio 23 i 16 miejsce. Ciekawe czy do Olimpiady Bode zdoła zbudować formę pozwalającą bić się o medale. Warta uwagi jest również postawa młodego (1990r.) Austriaka Matthiasa Mayera, który bardzo dobrze sobie poczyna, w super gigancie zajął 2 miejsce. Generalnie kadra szybkościowa Austrii prezentuje się świetnie, w super gigancie 5 z pierwszych 8 miejsc należało właśnie do nich!

lara6

lara2

Nasz reprezentant Maciek Bydliński zajął 61 miejsce, w zjeździe był 58.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody i trzymay kciuki za naszych kadrowiczów!