Zimowe Igrzyska w Soczi 2014 – HEAD króluje w medalach w narciarstwie alpejskim!

W ramach igrzysk zawodnicy i zawodniczki walczyli w pięciu konkurencjach: zjeździe, supergigancie, superkombinacji, slalomie gigancie oraz slalomie. Podczas całych Igrzysk aż jedenaście medali zostało zdobytych na nartach Head, w tym pięć złotych – to więcej niż zdobyła jakakolwiek inna marka. Supergigant okazał się konkurencją w której zawodnicy Head nie mieli sobie równych i wszystkie medale powędrowały na szyje zawodników jeżdżących na (nie bezpodstawnie) nartach nazwanych najszybszymi na świecie.

Olympic_Rebele - Kopia

Zawodnicy startujący w XXII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi zadbali o to, aby atmosfera była gorąca od samego początku. Stało się tak za sprawą Bodego Miller’a i Matthiasa Mayer’a którzy między siebie rozdzielili zwycięstwa podczas trzech treningów do zjazdu.

Zawodnicy HEAD zapewniali sportowe emocje podczas prawie każdego dnia trwania Igrzysk Olimpijskich w konkurencjach narciarskich:

• 9 lutego – DH mężczyzn to konkurencja o której zwycięstwie marzy każda marka. To główna atrakcja każdych Igrzysk Olimpijskich. Bode wygrał dwa przejazdy treningowe, Matthias wygrał kolejny, ale najważniejsza nagroda – złoto olimpijskie powędrowało do Matthias’a Mayer’a. Na najniższym stopniu podium znalazł się Kjetil Jansrud, zdobywając olimpijski brąz.
  • 10 lutego – po zjeździe mężczyzn otworzył się worek ze złotymi i brązowymi medalami – Maria Hoefl-Riesch i Julia Mancuso wzięły przykład z kolegów, zajmując pierwsze i trzecie miejsce w superkombinacji damskiej.
  • 14 lutego – superkombinacja mężczyzn nie do końca poszła zgodnie z planem, w szczególności po tym jak liderem po pierwszym zjeździe był Kjetil Jansrud, który ostatecznie zajął czwarte miejsce
  • 15 i 16 lutego – to dzień Head na podium! Anna Fenninger i Kjetil Jansrud zadbali o to, aby narty Head dalej były spostrzegane jako najszybsze na świecie, zdobywając złote medale w supergigantach. Srebrne medale również zdobyli zawodnicy Head, jedynym na podium supergiganta z innymi nartami w ręce niż iSupershape Speed okazał się być Jan Hudec, który zajął ex aequo trzecie miejsce z Bode Miller’em.
  • 18 lutego – kiedy gorączka olimpijska sięgała zenitu, Anna Fenninger zdobyła kolejny medal w slalomie gigancie, tym razem srebrny.
  • 19 lutegoTed Ligety zdobył medal, którego życzył mu cały świat: na jego szyi znalazło się olimpijskie złoto zdobyte w slalomie gigancie. Tym samy był to 11 medal zawodników Head podczas Igrzysk i piąte złoto olimpijskie.

Zawodnicy Head wspinali się na podium w sześciu z możliwych z dziesięciu zawodów olimpijskich!

When you can turn thousands of hours into golden seconds, What’s your limit?