Zjazd kobiet i mężczyzn w Lenzerheide – Analiza

Zjazd kobiet i mężczyzn w Lenzerheide

Finał sezonu w Lenzerheide czas zacząć. Na początku, w zjeździe startowały Panie. Zacznę nie od wyników, ale od nieprzyjemnej informacji, która ma ogromny wpływ na klasyfiakcję generalną. Maria Hoefl Riesch upadła, doznała kontuzji i nie wystartuje w pozostałych konkurencjach, w związku, z czym nie będzie w stanie rywalizować z prowadzącą w klasyfikacji Anną Fenninger. Najpewniej właśnie Austriaczka zdobędzie Wielką Kryształową Kulę, gdyż nie wierzę, aby Lara Gut odrobiłą do niej 235 punktów, to wręcz niemożliwe.

fis2

 

Wyniki rywalizacji w Lenzerheide:

  1. Lara Gut
  2. Elisabeth Goergl
  3. Fraenzi Aufdenblatten

Na pocieszenie dla Marii Hoefl Riesch, zostałą triumfatorką klasyfikacji zjazdu. Warto zwrócić uwagę na Szwajcarso- Austriacką dominację. W pierwszej siódemce znalazły się reprezentantki tylko tych dwóch reprezentacji. Ponad to w pierwszej dziesiątce, a dokładniej na miejscu 9 znalazła się kolejna Szwajcarka – Dominique Gisin.

fis4

Dużo emocji dostarczyli nam Panowie, a szczególnie Ligety, który zajął fenomenlane 3 miejsce. Pierwszy raz w życiu znalazł się na podium w tej konkurencji! Jeżeli w przyszłym sezonie Amerykaninowi uda się częściej punktować na wysokich pozycjach w supergigancie i zjeździe to będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.Aktualnie zajmuje w niej 3 miejsce. Zawody wygrał świetny w tym sezonie Matthias Mayer, drugi był Christof Innerhofer. Zwycięzcą klasyfikacji zjazdu został 5 w tych zawodach Aksel Lund Svindal. Norweg nie jest ostatnio w najwyższej formie. W klasyfiakcji generalnej ma 41 punktów przewagi nad Hirscherem, więc sytuacja jest jeszcze otwarta. Jednak, jeżeli Svindal w supergigancie nie będzie na podium, może być mu ciężko utrzymać prowadzenie.

fis3

Czekamy na kolejne zawody, zapraszamy do czytania relacji!