Transferowej karuzeli w narciarstwie alpejskim ciąg dalszy

Ledwie skończył się sezon 2013/2014, a już za niedługo rozpocznie się kolejny. Okres rozprężenia dla zawodników, jest okresem najcięższej pracy dla managerów. Każda firma stara się pozyskać do swojej stajni jak najlepszych zawodników. I trzeba przyznać, że w tym roku jest naprawdę gorąco.

myhrerDuże straty poniosła Nordica, która w minionym sezonie miała bardzo mocny team slalmowy. W jego skład wchodzili między innymi: Felix Neureuther, Andre Myhrer, Mattias Hargin. Każdy z tych zawodników należy do ścisłej czołówki w PŚ. Choć akutalnie najszybszy z nich, Felix Nereuther przedłużył swój kontrakt, to obydwaj Szwedzi zmienili dostawcę sprzętu. Andre Myhrer będzie w sezonie 14/15 korzystał z nart firmy Head, natomiast Mattias Hargin przeszedł do Atomica. Jest to największy transfer tej marki przed następnym sezonem. Prócz Hargina team Atomica zasili młodzi i utalentowani – Manuel Feller oraz Santeri Paloniemi. Obydwoje mają na swoim koncie Mistrzostwo Świata Juniorów, a największe sukcesy jeszcze przed sobą.

blardoneCiekawy transfer przeprowadziła Słoweńska firma Elan. Na nartach tego producenta będzie w przyszłym sezonie jeździł wybitny Włoski alpejczyk – Massimiliano Blardone. Ten wybitny specjalista od slalomu giganta ma na swoim koncie 7 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. Zoabczymy jak temu już 34 letniemu alpejczykowi będzie się wiodło w przyszłym sezonie, w każdym razie trzymamy kciuki. Zawsze miło popatrzyć na jazdę Blardone. Ciekawostką jest fakt, że serwismanem Blardone będzie Słoweniec, które współpracował między z innymi z Jure Kosirem czy Martiną Ertl.

Kolejny transfer ma na swoim koncie firma Stoeckli. Do takich wybitnych koleżanek jak Tina Maze i Viktoria Rebensburg dołączyła Carolina Ruiz Castillo, która zakończyłą tym samym swoją współpracę z firmą Salomon. Szwajcarska firma wzmacnia nei tylko swój kobiecy team. W przyszłym sezonie na nartach tej firmy będzie się ścigał również bardzo dobry Amerykański gigancista Tim Jitloff, były Mistrz Świata Juniorów, aktualnie sklasyfikowany na 16 miejscu w klasyfikacji swojej koronnej konkurencji.

Carolina Ruiz Castillo

Sporym sukcesem mogą też pochwalić się managerowie Fischera. Od przyszłego sezonu Steve Missilier – brązowy medalista Igrzysk z Sochi będzie korzystał z nart właśnie tej firmy. Francuz opuścił tym samym firmę Salomon, z której dotychczas korzystał i dołączył do swojego kolegi z kadry – Jean Batiste Grange.

mermillodKolejne informacje doszły do nas również z obozu Rossignola. Po zakontraktowaniu Carlo Janki oraz Bernadette Schild, ( o czym już pisaliśmy), kolejnym nowym zawodnikiem został farncuski zawodnik Thomas Mermillon Blondin. Jednak moim zdaniem, największym transferem tej marki jest przedłużenie kontraktu przez jedną z najjaśniejszych gwiazd Pucharu Świata – Christofa Innerhofera. Podsumowując nic się nie zmienia i jak co roku Rossignol będzie miał silny team. Dla wytrwałych czytelników przedstawiam kilkunastu najważniejszych zawodników: Bernadette Schild, Manuel Osborne-Paradis, Jan Hudec, Federica Brignone, Irene Curtoni, Manuela Moelgg, Chiara Costazza, Matteo Marsaglia, Marion Rolland, Tessa Worley, Anémone Marmottan, Stefan Luitz, Henrik Kristoffersen, Leif Kristian Haugen, Lara Gut, Michelle Gisin, Carlo Janka, Didier Defago, Maria Pietilae-Holmner, Frida Hansdotter, Jessica Lindell Vikarby, Markus Larsson, Axel Baeck.

Zdjęcia: Wreporter.com, Carolinaruiz.net, Cbsla.files.wordpress.com, Pictures.zimbio.com, Nuevaline.com