Sezon zimowy 2024/25 w Południowym Tyrolu

©Obereggen_LatemarAG_Winter_

Zima zbliża się wielkimi krokami, a razem z nią wyczekiwany sezon narciarski. W Południowym Tyrolu miłośnicy sportów zimowych mogą przygotowywać się na wyjątkowe przeżycia w malowniczych Dolomitach. Znajdą tam nie tylko doskonałe warunki narciarskie, ale także liczne atrakcje, które zadowolą każdego – od zapalonych narciarzy po osoby szukające zimowego relaksu.

50. rocznica powstania Dolomiti Superski

Nadchodzący sezon zapowiada się wyjątkowo, ponieważ Dolomiti Superski świętuje swoje 50-lecie. Ta największa infrastruktura narciarska we Włoszech, doskonale znana każdemu miłośnikowi nart, zrzesza 12 ośrodków narciarskich i łącznie oferuje ponad 1 200 kilometrów tras. W niektórych ośrodkach sezon rozpocznie się już 30 listopada 2024 r., a pełne otwarcie wszystkich lokalizacji planowane jest na 7 grudnia 2024 r.

Z okazji jubileuszu, oprócz modernizacji infrastruktury, takiej jak nowe wyciągi w Kronplatz czy Alta Badia, organizatorzy zaplanowali liczne wydarzenia okolicznościowe. Na turystów będą czekać atrakcje: pokazy narciarskie, koncerty plenerowe czy też atrakcje kulinarne w różnych miejscowościach.

Narciarskie atrakcje w sezonie zimowym 2024/2025W regionie 3 Zinnen / Tre Cime Dolomity warto wziąć udział w nocnej wycieczce narciarskiej na górze Haunold / Monte Baranci. Trasa prowadzi przez malowniczy las, a dzięki oświetlonemu zjazdowi każdy poczuje wyjątkową atmosferę. Dodatkowo, przygotowano siedem nowych tras do zimowych wędrówek, które z pewnością ucieszą miłośników spacerów pośród pięknych górskich krajobrazów.

W Skiworld Ahrntal , obejmującym ośrodki narciarskie Klausberg, Speikboden, Rein in Taufers / Riva di Tures i Weißenbach / Rio Bianco, można skorzystać ze specjalnej przedświątecznej promocji. Od 6 do 23 grudnia 2024 r., kupując minimum 3-dniowy skipass i okazując GuestPass Ahrntal/Campo Tures, goście otrzymają za darmo dodatkowy dzień jazdy na nartach.

W Eggental/Val d’Ega, dolinie w której znajdują się ośrodki Obereggen i Carezza, można będzie uwiecznić swoje narciarskie wyczyny. Na stoku Toler w Obereggen narciarze mogą spróbować swoich sił w ekscytującym wyścigu slalomowym w ramach Skimovie.

Leżący w Sterzing/Vipiteno Outdoor Centre Rosskopf słynie z największej na świecie floty sanek – do wypożyczenia jest ich ponad 1 000, a śmigać na nich można też po zmroku na najdłuższej we Włoszech (10,5 km) trasie saneczkowej! Nowością są ultralekkie, aluminiowe sanki z wbudowanym oświetleniem, umożliwiające niezapomniane wieczorne przejażdżki.

Nowości na stokach

Z myślą o narciarzach w wielu ośrodkach narciarskich Południowego Tyrolu przeprowadzono inwestycje, mające zwiększyć komfort i bezpieczeństwo. Jednym z takich udogodnień jest nowa 8-osobowa kolejka krzesełkowa PLATEAU z osłonami przeciwwiatrowymi w sławnym Kronplatz. Zastępuje ona starszy model i zapewnia znacznie większą przepustowość oraz wygodę dla narciarzy. Podobne modernizacje zostały przeprowadzone także w innych ośrodkach. W Alta Badia nowa 6-osobowa kolejka Braia Fraida zastąpiła starszą 4-osobową, a narciarze z pewnością docenią jeszcze bardziej komfortową podróż na szczyt. W St. Ulrich / Ortisei, położonym w dolinie Gröden/Val Gardena – u stóp płaskowyżu Seiser Alm / Alpe di Siusi, wyciąg „Palmer” został wymieniony na nowy, co znacznie zwiększyło jego wydajność. Natomiast w regionie 3 Zinnen na górze Helm / Monte Elmo, nowa 6-osobowa kolejka „Porzen” z osłonami przeciwwiatrowymi zastąpiła wyciąg orczykowy, zapewniając narciarzom wygodny i szybszy wjazd na szczyt.

Atrakcyjne oferty i promocje

Jubileuszowa edycja Dolomiti Superski przynosi także korzystne zmiany w ofercie skipassów. Specjalny karnet Superski Family, który pozwala korzystać z narciarskich przyjemności całym rodzinom, powraca i kosztuje 38 euro za dzień. Karnet ten obejmuje zarejestrowaną grupę rodzinną – członkowie rodziny mogą korzystać z określonej liczby dni w sezonie, elastycznie dzieląc je między siebie, zgodnie z potrzebami. Ponadto niższao 30% cena skipassów dla juniorów obejmuje teraz osoby do 18 roku życia, co ma zachęcić młodsze pokolenie do aktywnego udziału w sportach zimowych.

Warto zapoznać się z pełną ofertą promocyjną DSS, bo jest ich znacznie więcej np. Dolomiti Super Première (30.11–21.12.2024r.) czy Dolomiti Springdays (od 16.03.2025 r.).

Nie tylko dla narciarzy Południowy Tyrol oferuje znacznie więcej niż stoki narciarskie. Zachwyca pięknem krajobrazów, wspaniałą kuchnią oraz szeroką ofertą rozrywkową. Turyści mogą wziąć udział w zimowych wędrówkach i odwiedzić odnowione atrakcje, np. lodową piwnicę zamku Taufers w dolinie Ahrntal / Valle Aurina z okazji jej 800-lecia. Dach został przeprojektowany, a wewnątrz znajduje się mała wystawa poświęcona historii chłodnictwa, dodano także ciekawe eksponaty.

Festiwal Smaków w Alta Badia, obchodzący swoje 15-lecie i łączący narciarstwo z kulinarnymi doznaniami, pozwala na odkrywanie lokalnych smaków w schroniskach na stokach. Potrawy będą wyjątkowe: kompozycje dań wynikają z wyobraźni poszczególnych szefów kuchni, którzy zaskoczą kreatywnością i zaoferują unikalne połączenia smaków ciekawe dla każdego gościa.

Dla osób szukających relaksu

Południowy Tyrol ma także sporo do zaoferowania turystom poszukującym relaksu. Dla tych, którzy wolą wypoczynek od zjazdów na nartach, wprowadzono nowe zimowe szlaki spacerowe oraz rozszerzoną ofertę wellness, obejmującą luksusowe spa np. 3 Cime Luxury Chalet w ośrodku 3 Zinnen. W wielu hotelach oferowane są pakiety wellness, dzięki którym można w pełni zrelaksować się w otoczeniu zimowych pejzaży. Chalet Tre Cime, położony w malowniczej dolinie Val Fiscalina, na skraju parku przyrody Tre Cime, to synonim luksusu. Na gości czekają ekskluzywne wnętrza, zaprojektowane z dbałością o najdrobniejsze detale. W domkach są przestronne sypialnie, prywatne spa z fińską sauną, luksusowy basen z jacuzzi oraz tradycyjna, zewnętrzna gorąca balia opalana drewnem. Zaledwie 200 metrów od obiektu znajduje się teren narciarski 3 Zinnen z ponad 110 km tras zjazdowych, a także trasy narciarstwa biegowego i szlaki do pieszej wędrówki.

Oficjalna strona regionu: http://www.suedtirol.info

Materiał prasowy otrzymany od MSL