O nas

salo_rocker_camp-46

Ski Magazyn to przede wszystkim ludzie, którzy kochają góry i narty – i to we wszelkich odmianach (ale cenią też inne aktywności).

Ukazujące się od 2000 roku (a więc od początku wieku!) pismo, „firmowa” strona internetowa i profil na Fecebooku poświęcone są więc szeroko rozumianemu wypoczynkowi zimowemu.
Wśród tematów są zatem narciarstwo zjazdowe (zarówno amatorskie, rodzinne i wyczynowe oraz szczególne formy w rodzaju jazdy pozatrasowej, freeride’ u, freestyle’u czy skitouringu) i narciarstwo
biegowe, snowboard i saneczkarstwo (znowu w rozmaitej formule ze skifox/böckl włącznie). Pojawiają się opisy regionów i stacji zimowych oraz nowinek sprzętowych i tendencji w technice jazdy na nartach. Prezentowane są sylwetki ważnych dla gór ludzi i poradniki tyczące zachowania się w górach. Itd.

Równocześnie środowisko Ski Magazynu chce zabierać głos w ważnych dla siebie sprawach, a zwłaszcza przyszłości rodzimego narciarstwa, zagospodarowania polskich gór, rozwiązań prawnych związanych z bezpieczeństwem podczas uprawiania sportów zimowych itp.

Wśród autorów są trenerzy i instruktorzy różnych, co ważne, generacji i dyscyplin narciarskich ( w tym specjalizujący się w nauczaniu dzieci), zawodnicy, ratownicy górscy i lawinowi, przewodnicy, serwismeni, spece od przygotowania kondycyjnego i fizjoterapeuci, ale też eksperci kulinarni i sommelierzy, a wreszcie dziennikarze zajmujący się górami.

Także wśród czytelników są zarówno doświadczeni ludzie gór, jak początkujący entuzjaści sportów zimowych.

Drukowana edycja Ski Magazynu ma formułę miesięcznika wydawanego w ciągu sezonu zimowego – czyli od września do maja. Strona skimagazyn.pl i profil facebookowy ograniczeń czasowych nie znają ;)