Freeride Film Festival Tour 2013

image001

Rusza kolejna edycja największego w Europie festiwalu filmów freeridowych. Freeride Film Festival Tour 2013 zawita 15 listopada br. do Krakowa, a dzień później do Warszawy.

  • 15.11.2013 – Kraków – Kino Kijów-Centrum – Start 19:00  
  • 16.11.2013 – Warszawa –  Kinoteka Multiplex – Start 19:00

Bilety dostępne w kasie kina Kijów i Kinoteka

W czasie festiwalu odbędzie się zbiórka środków na obóz narciarski dla dzieci i młodzieży z Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD „Helenów”.

Jesień to czas, kiedy snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz stawiamy sobie cele na nadchodzącą zimę. Jak co roku chcemy również przybliżyć narciarstwo niepełnosprawnym. Naszymi gośćmi będą dzieci z „Helenowa”. Organizujemy zbiórkę środków na drugi już obóz narciarski, na którym będą mogły, dzięki specjalistycznemu sprzętowi i kadrze instruktorskiej, poznawać uroki narciarstwa. – mówi Wojciech Sularz, organizator festiwalu.

LorraineHuber_ShadesOfWinter_byJosefMallaun_LechZuersTourismus

Wyróżnikiem festiwalu będzie również obecność światowej klasy freeriderów, zawodników i producentów, którzy odwiedzą Innsbruck, Wiedeń, Kraków, Warszawę i Hamburg. Znani na całym świecie freeriderzy – Flo Orley, Stefan Häusl, Björn Heregger, Johannes Hoffmann, Lorraine Huber (i inni), odwiedzą dwa polskie miasta wraz 7 filmami– produkcjami europejskiego kina freeridowego.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość wygrania pobytu  w St. Anton, Innsbrucku, Zell am See-Kaprun czy na Stubai’u.

Festiwal będzie prowadził i moderował Harry Putz, austriacki producent filmowy i były zawodnik oraz Flo Orley, światowej klasy snowboardzista, vice-mistrz świata w freeridzie. „Dlaczego ludzie balansują na granicy życia i śmierci?” – na te i na inne pytania odpowiedzą nam zaproszeni goście.

ForAFewLinesMore_byJonasBlum_Neuseeland

Przedstawiane filmy i produkcje prezentują wysoki poziom pod względem sportowym i artystycznym. Freeride w Europie, ale i wyprawy w dalekie kraje, wytyczanie nowych linii zjazdu w Japonii, Mongolii i na Alasce, które zobaczymy na filmach, to wyzwanie dla wszystkich, którzy marzą o wolności. Ryzyko i adrenalina wpisane jest w freeride.

Świetne produkcje na dużym ekranie, gwiazdy europejskiego i światowego freeride’u, przedstawiciele najlepszych regionów narciarskich w Austrii, prezentacja odzieży, sprzętu, losowanie nagród – to główne punkty naszej imprezy, które zapewnią świetną atmosferę i dobrą zabawę przez cały festiwalowy wieczór. Po projekcji filmów odbędzie się szalone afterparty!

SandraLahnsteiner_ShadesOfWinter_byKlausPolzer_Fischersports_Weisseegletscher

Więcej bieżących informacji znajdziecie na stronie festiwalu oraz fanpage’u.

Ski Magazyn z wielką przyjemnością objął festiwal patronatem medialnym, dlatego spodziewajcie się kolejnych informacji oraz obszernej relacji!

Repertuar prezentuje się następująco.

Po kliknięciu w tytuł przenosimy się do trailera!