Engelberg Pure Powder Panel Freeride – XI KFG – Krak

Pure-Powder-plakat-prog2013

W dniach 6-8 grudnia 2013, podczas XI-tej edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego, odbędzie się Engelberg Pure Powder Panel Freeride – specjalne wydarzenie adresowane do wszystkich fanów śnieżnego puchu. W jego ramach wyświetlone zostaną najnowsze filmy narciarskie i snowboardowe, będzie można wziąć udział w warsztatach oraz obejrzeć najnowszy sprzęt freeride’owy. Nie zabraknie także relacji z ciekawych wypraw narciarskich, w tym opowieści Andrzeja Bargiela o jego zjeździe z ośmiotysięcznika Shisha Pangma.

Krakowski Festiwal Górski, będący jedną z największych imprez na świecie skierowaną do entuzjastów sportów górskich, już po raz trzeci gościł będzie Engelberg Pure Powder Panel Freeride. Redakcje portalu Powder.pl i magazynu internetowego Pure, we współpracy ze szwajcarskim kurortem Engelberg, przygotowały naszpikowany atrakcjami program.

enander_o_22330_press

W tym roku Engelberg Pure Powder Panel Freeride stawia mocno na najciekawsze filmy. W ramach przeglądu filmowego zobaczymy m.in. produkcje tak słynne jak:

Sweetgrass Productions – „Valhalla”

Sherpas Cinema – „Into The Mind”

Level 1 Productions – „Partly Cloudy”

A także obrazy mniej znane, ale prezentujące niezwykle ciekawe freeride’owe historie. Większość filmów będzie można zobaczyć na wielkim ekranie po raz pierwszy w Polsce.

Drugim elementem panelu będzie seria prelekcji o praktycznej stronie freeride’u i skitouringu oraz relacje z interesujących i niecodziennych wypraw narciarskich. Będzie można dowiedzieć się jak rozpocząć przygodę z jazdą poza trasami, poznać z pierwszej ręki wrażenia na temat możliwości freeride’owych gór Kirgistanu czy usłyszeć z czym wiąże się spędzenie całej zimy w legendarnym francuskim La Grave. Specjalnym punktem programu Engelberg Pure Powder Panel Freeride będzie spotkanie z Andrzejem Bargielem oraz ekipą wspierającą go podczas zjazdu z ośmiotysięcznika Shisha Pangma – Grzegorzem Bargielem, Dariuszem Załuskim i Marcinem Kinem.

enander_o_22259_press

Ponadto, wszyscy spragnieni najświeższych informacji o sprzęcie, będą mogli osobiście przyjrzeć się najnowszym kolekcjom nart, odzieży oraz wszelkich innych akcesoriów jakie prezentowane będą podczas specjalnego kiermaszu freeride’owego. Wystawcy zapowiedzieli także specjalne oferty cenowe dla wszystkich, którzy zdecydują się na zakup prezentowanych produktów w trakcie wystawy.

enander_o_21980_press

Engelberg Pure Powder Panel Freeride będący największym w Polsce spotkaniem osób interesujących się jazdą poza trasami, z pewnością stanowi punkt obowiązkowy nie tylko dla każdego kto pasjonuje się freeridem, ale także dla tych wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił i poszukują informacji jak bezpiecznie uprawiać taki sport.

Pełny program Engelberg Pure Powder Panel Freeride na plakacie. Natomiast program Krakowskiego Festiwalu Górskiego znajduje się tutaj.  Nie może was tam zabraknąć!

Pure-Powder-plakat