Andrzej Osuchowski x Melchsee-Frutt – świeży raport!

DSC05624am

Nasz redakcyjny, szwajcarski korespondent i świetny freerider za razem, Andrzej Osuchowski, wybrał się do małej miejscowości o nazwie Melchsee-Frutt, by sprawdzić, jakie panują tam aktualnie warunki śniegowe oraz czy jakość usług oferowanych prze kurort nie odbiega za nadto od średniej krajowej. Oto jego krótki, aczkolwiek treściwy raport z „pola walki”:

Melchsee-Frutt jest to miejscówką położoną w centralnej Szwajcari. Najbliższe, większe miasta to Lucerna i Zurich.

Obecnie jak na moje oko  panują tu chyba najlepsze warunki śniegowe w porównaniu do reszty ośrodków w tym rejonie, czyli kantonie Obwalden. Mają tutaj mega dobry freeride zone i super przygotowane trasy. Na bezpieczny freeridzik jeszcze trzeba chwilę poczekać, bo pierwsza warstwa śniegu jest już prawie gotowa, ale na jakieś luźne polatanie jest ok.

DSC05646am DSC05640am

Znana miejscówka, a zarazem spokojna i nieoblegana stadem dzikich tłumów. Polecam!

*Melchsee-Frutt to górska, szwajcarska wioska położona w  sąsiedztwie jeziora Melchsee, w okręgu Kerns, kantonie Obwalden. Ulokowana jest na wysokosci1920 m n.p.m. Główną atrakcją, jaką oferuje region są przede wszystkim super warunki do uprawiania narciarstwa, snowboardu, turystyki, wspinania i rowerów.

DSC05621am