Panda Narty – Akcja Zbierania Sprzętu Narciarskiego

panda6

Panda Narty to ogólnopolska akcja mająca na celu zbiórkę sprzętu narciarskiego dla dzieci z domów dziecka. Pomysł jest prosty. Ludzie uprawiający sporty zimowe często mają trochę niepotrzebnego sprzętu, który bez sensu wyrzucać. Tu z pomocą przychodzi Panda Narty.

panda5

W wybranych miastach Polski Panda Narty organizuje zbiórkę nart, snowboardów, kijów, rękawiczek, kurtek, spodni i wszystkiego, co może się przydać podczas uprawiania sportów zimowych. Po dokonaniu niezbędnej selekcji i drobnych naprawach, sprzęt jest układany w komplety i trafia do domów dziecka. Następnie instruktorzy – wolontariusze zabierają dzieciaki na darmowe wyjazdy szkoleniowe.

panda4

Pandę aktywnie wspierają ludzie mediów i utytułowani sportowcy. Wielu z nich zamierza również brać udział w nauce dzieci. Akcji towarzyszy dużo dodatkowych wydarzeń, m.in. licytacja nart pomalowanych przez zaprzyjaźnionych artystów czy imprezy w kilku miastach Polski.

Akcja dzieli się na dwa etapy. W grudniu zbierane jest sprzęt i fundusze, w styczniu i lutym organizowane są wyjazdy z dziećmi na szkolenia.

panda1

Jeżeli posiadacie Państwo jakiś zbędny sprzęt to z całą pewnością warto przekazać go na cele tej szczytnej inicjatywy. List miejsc, gdzie zbierany sprzęt znajduje się na tutaj, natomiast, jeśli nr konta bankowego, na który można wpłacać fundusze znajduje się tutaj.

Jak jeszcze można pomóc?

Poza przekazywaniem sprzętu zimowego, mogą Państwo wesprzeć akcję w następujące sposoby:

  • pomoc w szkoleniu dzieci
  • pomoc w transporcie zebranego sprzętu do poszczególnych placówek
  • ofiarowując środki finansowe przeznaczone na zakup brakującego sprzętu np. kasków oraz kupno karnetów
  • pomagając w promowaniu naszej akcji na jak najszerszą skalę

W razie chęci współpracy bardzo prosimy o kontakt na pandanarty@gmail.com

panda2

W tegorocznej edycji będzie można licytować plakaty stworzone przez wybitnych, polskich artystów młodego pokolenia. Mały podgląd dzieł znajduje się w filmie z wernisażu, który odbył się 29 listopada w Warszawie.

Patronem akcji jest fundacja „Pomóż Dorosnąć„. Po więcej informacji odsyłamy na stronę internetową oraz profil Facebook.

Jeśli są Państwo zainteresowani wsparciem akcji w sposób finansowy, to prosimy przesyłać pieniądze na konto fundacji:

Pescjalny nr. konta: 19 1090 1694 0000 0001 2224 0966

Tytuł wpłaty: PANDA NARTY 2013

Fundacja Pomóż Dorosnąć, Al. Kalin 30, 05 – 500 Piaseczno

Bank BZ WBK S.A.

2 Oddział w Piasecznie 05-500 Piaseczno, ul. Wojska Polskiego 28