Faworyci nie zawiedli – eliminacje AZS Winter Cup w Zawoi

Anna Berezik, Karolina Kilmek oraz dwukrotnie Jakub Ilewicz okazali się najlepsi podczas trzecich eliminacji AZS Winter Cup w tym sezonie. Impreza pod patronatem TAURON Bachleda Ski odbyła się w piątek (31. stycznia) w stacji narciarskiej Mosorny Groń w Zawoi.

Tegoroczna zima nie rozpieszcza organizatorów imprez narciarskich. Dodatnie temperatury i brak opadów śniegu spowodowały odwołanie zawodów, które miały się odbyć w ośrodku Zawoja – ski 10. stycznia. Do ostatniej chwili nie było wiadomo czy uda się przeprowadzić te zaplanowane na 31. stycznia. Na szczęście mrozy panujące przez kilka ostatnich dni, pozwoliły na odpowiednie przygotowanie stoku. W dzień zawodów termometry znów wskazywały pięć stopni powyżej zera i wiał porywisty wiatr, który utrudniał jazdę blisko 80 startującym studentom.

AZS_Winter_Cup2

Rywalizacja rozpoczęła się od slalomu giganta. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Berezik reprezentująca AWF Katowice, która wyprzedziła o 1,54 sek. Karolinę Klimek z ALK Warszawa. Świetny pierwszy przejazd zaliczyła Katarzyna Leszczyńska z ASP Warszawa, która objęła na chwilę pozycję liderki tej konkurencji. Niestety nie udało jej się dojechać do mety w drugim przejeździe i spadła na 15. miejsce.

Wśród mężczyzn najlepiej zaprezentował się Jakub Ilewicz z AWF Katowice, który znakomitym pierwszym przejazdem zagwarantował sobie zwycięstwo. W drugim miał dopiero czwarty czas, jednak ponad półtorej sekundy przewagi wypracowanej w pierwszym przejeździe wystarczyło do wygranej.

Po slalomie gigancie nadszedł czas na slalom. Z grona kobiet najlepsza była Karolina Klimek, która po drugim przejeździe okazała się szybsza od Ani Berezik. Męską rywalizację znów zdominował Jakub Ilewicz, który na półmetku minimalnie, bo o 0,03 sek., przegrywał z Wojciechem Szczepanikiem (ALK Warszawa). W drugim przejeździe Jakub zyskał 0,37 sek. przewagi nad Wojtkiem i tym samym wygrał drugą konkurencję tych eliminacji.

AZS_Wintercup

Kolejne emocje związane z rywalizacją w czasie AZS Winter Cup już za tydzień – 7 lutego. Najlepsi narciarze wśród studentów pojawią się tym razem w Kluszkowcach. Do ostatecznego rozstrzygnięcia na Harendzie pozostał już tylko miesiąc. Pierwszego dnia marca, najlepszy student lub studentka odbierze nagrodę główną za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu, jaką jest samochód osobowy.

Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej Tauronbachledaski.pl oraz na Facebook.com/TauronBachledaSki.

Zdjęcia: Wiktor Bubniak – Wiktorbubniak.pl