United Slopestyle – Extreme Series Winter Edition 2014 – 22 luty – Gubałówka

Czas zażegnać odwieczną walkę snowboardzistów z freeskiingowcami! 22 lutego podczas drugiej edycji Winter Edition w Zakopanem odbędzie się slopestyle narciarsko-snowboardowy. Czas poszukać kolegę z ciemnej strony mocy!

m_United_slopestyle_1

Cykl zawodów Extreme Series znany jest z innowacyjnych pomysłów. W ubiegłych latach mogliśmy podziwiać w ramach pięciu edycji między innymi nocny zjazd rowerowy, zawody wakeboardowe na najwyższych przeszkodach w Polsce czy snowboardowy big air w lecie. Winter Edition rozpoczyna cały cykl, dlatego nie może się obyć bez ekstremalnego show. Podczas ostatniej edycji po raz pierwszy w historii rowerzysta Szymon Godziek, snowboardzista Tomek Wolak i freeskiingowiec Jan Krzysztof wykonali na jednej skoczni synchronicznego, kilkunastometrowego backflipa! Niełatwo jest przebić taki wyczyn, ale organizatorzy nie dają za wygraną dlatego podczas edycji 2014 po raz pierwszy w Polsce zobaczycie połączenie zawodów narciarskich z snowboardowymi p.t. – Snowboard & Freeski United Slopestyle. Krótko mówiąc snowboardziści połączą się w pary z narciarzami freestylowi i razem będą walczyć o miejsce na podium. Sędziowie będą oceniać synchronizacje, styl, poziom trudności i przede wszystkim widowiskowość wykonywanych ewolucji na skoczniach, rurkach oraz boxach dostępnych w Salomon Superparku. Brzmi interesująco? A to dopiero początek!

m_logo_imprezy

Podobnie jak w roku ubiegłbym zobaczycie również rowerowe skoki na śniegu, czyli MTB Best Air podczas których zaproszeni zawodnicy zaprezentują swój arsenał trików. Nie zabraknie krótkodystansowego wyścigu na nartach skitourowych o nazwie Skitour Sprint. Konstruktorem trasy i opiekunem wyścigu będzie Andrzej Bargiel – zdobywca ośmiotysięcznika Sziszapangma, który z pewnością zadba o wysoki poziom konkurencji. Standardowo po całym dniu sportowych emocji odbędzie się szalone afterparty w jednym z zakopiańskich klubów – LaPlaya Zakopane

m_Skitour_Sprint

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie w wydarzeniu na FB – klik!

Harmonogram zawodów:

  • Piątek 21.02.2014

– 20:00 Projekcja filmów narciarskich I snowboardowych – Kino: Giewont

– 22:00 Before Party _ Cafe Tygodnik Podhalański

  • Sobota 22.02.2014

– 9:00 – 10:00 Zapisy

– 10:30 – 11:30 kwalifikacje Skitour Sprint

– 10:00 – 11:00 treningi Snowboard & Freeski United Slopestyle

– 11:30 – 12:30 kwalifikacje Snowboard & Freeski Unied Slopestyle

– 12:30 – 13:30 finały Skitour Sprint

– 13:30 – 14:30 finały Snowboard & Freeski United Slopestyle

– 14:30 – 15:30 MTB Best Air

– 15:30 Rozdanie nagród

– 20:00 After Party, LaPlaya Zakopane

Zdjęcia: Tomasz Rakoczy – Facebook.com/tommy.photo