Mistrzostwa Polski we Freeskiingu oraz United Slopestyle w Zakopanem

Freeskiingowe Mistrzostwa Polski w kategorii slopestyle, synchroniczne przejazdy narciarzy i snowboardzistów, rowerowe skoki na gigantyczną poduchę oraz premiery filmowe – to tylko część atrakcji przewidzianych na sobotnią imprezę Sony Extreme Series Winter Edition.

1618639_10151841178145899_774858281_n

Niestety zima w tym roku nie rozpieszcza… Dodatnia temperatura i brak śniegu sprawiają że śmiało można powiedzieć że mamy piękną wiosnę tej zimy. Na szczęście nawet tak niespotykana aura nie pokrzyżowała organizatorom planów w przeprowadzeniu zimowej edycji imprezy Sony Extreme Series. Podobnie jak w roku ubiegłbym w Salomon Superparku na stoku Gubałówka spotkają się narciarze, snowboardziści i rowerzyści. Będą walczyć o nagrody od Sony, Salomon, Dartmoor i Fox tym razem jednak w kompletnie nowych konkurencjach, których jeszcze w Polsce nie było!

Narciarze i snowboardziści będą jeździć w parach

Główną atrakcją zawodów będzie konkurencja o nazwie Snowboard & Freeski United Slopestyle, podczas której pary złożone z narciarza i snowboardzisty pokażą swoje umiejętności na snowparkowych przeszkodach. Specjalnie na tą okazje Salomon Superpark został przebudowany w takim sposób, aby płynie można było korzystać z trzech przeszkód w przejeździe. Każdy duet indywidualnie zadecyduje czy pojedzie jednocześnie i synchronicznie wykona triki czy tor pokona jadąc za sobą.

Wiemy już, że w pary połączą się:

 • Tymek Mróz (Snowboard) + Jan Krzysztof (Freeski)
 • Tomek Wolak (Snowboard) + Robert Szul (Freeski)
 • Kuba Wolak (Snowboard) + Wojtek Bulas (Freeski)

W tej nietypowej konkurencji liczy się przede wszystkim kreatywność i widowiskowość przejazdu więc można liczyć na niezły show! Aby dołączyć do zawodów wystarczy:

 • Znaleźć kolegę z „ciemnej strony mocy”
 • Wybrać piosenkę, która ma lecieć z głośników podczas przejazdu
 • Zapisać się na Extremeseries.pl
 • Opłacić 20 zł wpisowego na miejscu zawodów (w cenie jest burger oraz herbata)


* Osoby, które nie zapiszą się przez stronę (deadline 21.02.14, 20:00) będą mogły zapisać się na miejscu zawodów do godzinny 10:00 – w tej opcji wpisowe kosztuje 40zł

* Jeżeli zawodnik nie ma pary to na miejscu zawodów zostanie mu losowo dobrany partner

nagroda_za_best_trick

Mistrzostwa we Freeskiingu

Po raz pierwszy w historii naszego kraju odbędą się Mistrzostwa Polski we Freeskiingu w olimpijskiej kategorii slopestyle. Tradycyjnie jak to w walce o tytuł bywa trzeba mieć licencje PZN’u. Ci, którzy już ją posiadają zmierzą się z prostym railem, double kink railem, fat pipem i skocznią (13 metrów płaskiego). Wygrają Ci, którzy zdaniem sędziów zrobią to najlepiej. Podobnie jak w przypadku wszystkich rozgrywanych konkurencji na Gubałówce niezbędne jest zapisanie się przez stronę lub na miejscu.

wizualizacja_snowparku

Finał z najlepszymi trikami

Ostatnią rozgrywaną konkurencją będzie uwielbiany przez widownie Best Trick. W ciągu godziny narciarze i snowboardziści zaprezentują swój arsenał trików na skoczni. Ci, którzy zrobią to najlepiej zabiorą do domu nowy model kamery Sony Action Cam. W tym samym czasie zaraz obok skoczni zostanie rozłożona dziesięciometrowa poduszka pneumatyczna przy której stanie trzymetrowa drewniana skocznia, na której rozegra się rowerowa konkurencja Dartmoor MTB Best Air. Poduszka będzie również dostępna dla narciarzy i snowboardzistów, ale poza konkurencją best trick.

freeski_united_slopestyle

Piątkowa rozgrzewka

Jak to przed każdym wysiłkiem fizycznym bywa konieczna jest wcześniejsza rozgrzewka, która w tym przypadku rozpocznie się już w piątek od darmowego pokazu filmów narciarskich i snowboardowych w Kinie Giewont. Projekcie rozpocznie nowy filmik prosto od zakopiańskich snowboardzistów – braci Wolak, którzy przez ostatnie tygodnie podróżowali po Europie w poszukiwaniu porządnej zimy. Następnie na ekranie pojawi się główny film wieczoru – Mount St. Elias. Dokument opowiada o trójce znajomych, którzy postanawiają dokonać niemożliwego i spróbować zdobyć drugi najwyższy szczyt w Stanach Zjednoczonych, by następnie móc z niego zjechać na nartach. Po zakończeniu projekcji rozgrzewka będzie kontynuowana aż do soboty w Café Tygodnik Podhalański.

1795304_10151880239650899_1289307511_o

Pomóżmy w realizacji ekstremalnych marzeń

Podczas Winter Edition wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zbiorą pieniądze na spełnienie marzenia 18-letniego Dariusza, który pragnie dostać rower zjazdowy. Przed chorobą nastolatek prowadził aktywny tryb życia, w szczególności uprawiał downhill. Obecnie wraca do formy po długim i trudnym leczeniu, a wymarzony rower zmotywuje go do ćwiczeń. Każda wrzucona złotówka do puszki jest dowodem na to, że każde marzenie jest realne, niektóre po prostu ciężko zrealizować samemu.

Przyjaciele imprezy

Zawody nie mogłyby się odbyć bez wsparcia sponsorskiego firm Sony, Salomon, Dartmoor, Fox oraz partnerów PKL’u i Plus’a, który od 10 lat wspiera numer ratunkowy 601 100 300. O wyczynach na Gubałówce będą informować patroni medialni czyli Puls Tygodnia, Tygodnik Podhalański, Kaczor Donald, Snow & Free, Radio Eska, Extreme Sport Channel, Giga Sport, Infogram, Bikeboard, Stuff, Snowboard MDS, Skionline.pl, Muzodajnia.pl, Skigo.pl, Skimagazyn oraz opiekuni medialni – Teleexpress i program „Pod Tatrami”. Skrzydeł zawodnikom doda jak zawsze Red Bull.

Harmonogram

Piątek 21.02.2014: 20:00

 • Projekcja filmów narciarskich i snowboardowych: nowy edit od Wola Brothers oraz Mount St. Elias. Kino Giewont (ul. Tadeusza Kościuszki 4) wstęp darmowy
 • 22:00 Before Party – zagra DJ De La Rocka, Cafe Tygodnik Podhalański (Budynek Granit, 4 piętro, ul. Tadeusza Kościuszki 3)

Sobota 22.02.2014:

 • 9:00 – 10:00 Zapisy
 • 10:00 – 11:00 Treningi
 • 11:00 – 12:00 kwalifikacje Snowboard & Freeski United Slopestyle
 • 12:00 – 12:30 kwalifikacje Mistrzostwa Polski Freeski – Slopestyle
 • 12:30 – 13:00 finały Mistrzostwa Polski Freeski – Slopestyle
 • 12:00 – 13:00 kwalifikacje Dartmoor Bike Best Air – skoki na poduchę
 • 13:00 – 14:00 finały Snowboard & Freeski United Slopestyle
 • 14:00 – 15:00 Best Air: Freeski & Snowboard (na skoczni), Rowery (czyli Darmoor Bike Best Air na poduszce)
 • 15:15 – Rozdanie nagród 20:00 After Party – zagra DJ Kob, LaPlaya Zakopane (Chałubińskiego 38)