Tatra Mountain Resorts kupiło Szczyrkowski Ośrodek Narciarski

Słowacka spółka Tatra Mountain Resorts (TMR) w środę 5 marca 2014 r. zawarło umowę na zakup 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego (SON) – w Szczyrku. Dzięki wejściu na polski rynek rozpoczął się dalszy etap rozwoju prowadzenia ośrodków górskich.

Najnowsze_inwestycje_TMR_na_Slowacji_kolejka_Funitel_w_J

Dzięki zakupowi ośrodka w Szczyrku stajemy się firmą o zasięgu środkowoeuropejskim, posiadającą znaczące ośrodki górskie na Słowacji w Tatrach, w Czechach w Szpindlerowym Młynie oraz w Polsce w Szczyrku, wierzymy w ich wzajemną synergię. Jesteśmy przekonani, że długoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia biznesu w górach, w połączeniu z naturalnymi warunkami, miejscami noclegowymi w Szczyrku, siłą finansową i profesjonalnym zarządzaniem ze strony TMR, są dla Polski, w której mieszka 2,3 miliona narciarzy, tym właściwym wyborem. Polacy w naszych ośrodkach stanowią bardzo znaczącą część gości, wielu z nich właśnie w Tatrach nauczyło się jeździć na nartach i uważają nasze góry za swoje. Wierzymy, że odniesiemy sukces w Szczyrku..“ skomentował akwizycję Bohuš Hlavatý, CEO i Prezes Zarządu TMR.

Najnowsze_inwestycje_TMR_na_Slowacji_50-osobowa_kolejka_

Celem tej akwizycji jest rozwój i modernizacja ośrodka za pośrednictwem kapitałowych inwestycji i wykorzystanie jego potencjału. TMR planuje wybudować w Szczyrku wiele nowych kolejek linowych, systemy naśnieżania i rozwinąć w taki sposób infrastrukturę, aby SON dostał się na poziom najbardziej rozwiniętych ośrodków narciarskich w Polsce. W najbliższym czasie zakładamy inwestycje o wartości 30 mln Euero.

Najnowsze_inwestycje_TMR_na_Slowacji_15-osobowa_kolejka_

Pragniemy powtórzyć w Szczyrku naszą skuteczną strategię inwestycyjną, która dla Tatr oznaczała nową erę w systemach transportowym i modernizacji ośrodków. Dzięki wielkim inwestycjom i doświadczeniu jesteśmy na tyle elastyczni i odporni, że także podczas niesprzyjającej zimy, która panuje w tym sezonie, umożliwiamy pełnowartościową pracę naszych ośrodków i stwarzamy doskonałe warunki narciarskie, które docenili także mistrzowie z właśnie zakończonych Mistrzostw Świata Juniorów w dyscyplinach alpejskich w Jasnej. Chcemy swoje doświadczenia przenieść do ośrodka, który w przyszłości pozwoli na zorganizowanie ważnych imprez sportowych, oraz umożliwić wszystkim polskim narciarzom szusowanie na wyższym poziomie niż panuje obecnie..“ skomentował akwizycję Dušan Slavkovský, Dyrektor Ośrodków Górskich i członek zarządu TMR.

Najnowsze_inwestycje_TMR_na_Slowacji_8-osobowa_kolej_gon

Szczyrk jest ośrodkiem o bogatej historii i tradycji jazdy na nartach. Już dzisiaj posiada 25 km dobrej jakości tras zjazdowych, a w całym regionie znajduje się 60 km tras narciarskich. Ośrodek ma idealnie położenie w polskich Beskidach, w pobliżu dalszych tradycyjnych miejsc spędzania zimowego urlopu. Szczyrk posiada bardzo dużą bazę noclegową mogącą pomieścić 10 000 narciarzy. W promieniu do 150 km żyje ponad 4 miliony ludzi, co jest olbrzymim potencjałem w dalszym rozwoju ośrodka. Szczyrk jest oddalony od słowackiego przejścia granicznego Skalité zaledwie o 50 kilometrów.