Zawodnicy TAURON Bachleda Ski zdominowali Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży!

W środę (5. marca) zakończyły się zmagania Juniorów Młodszych podczas XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. W imprezie doskonale zaprezentowali się młodzi alpejczycy objęci programem Tauron Bachleda Ski.

Zawodnicy rywalizowali na stoku w Jurgowie w trzech konkurencjach: slalomie, slalomie gigancie oraz dwuboju slalomowym (jeden przejazd slalomu i jeden giganta). Choć już od kilku dni na Podhalu panuje iście wiosenna atmosfera, organizatorom udało się bardzo dobrze przygotować trasy do zawodów.

podium_slalom

Pogoda nie rozpieszczała uczestników zmagań. Słońce świeciło jedynie podczas pierwszego dnia rywalizacji, w kolejnych było pochmurno i mgliście. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, członkowie teamu Tauron Bachleda Ski na trasach stacji Jurgów-Ski radzili sobie znakomicie.

Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką była Daria Krajewska z KS Beskidy, która zdominowała rywalizację we wszystkich konkurencjach i z Jurgowa wyjechała z trzema złotami. Z grona chłopców trzy medale (2 złote oraz srebrny) zdobył Szymon Bębenek. Zawodnik KN Gondola Krynica był najlepszy w slalomie oraz dwuboju slalomowym. Jak powiedział po zawodach:

Ze względu na kontuzję startowałem nie w pełni przygotowany, ale pojechałem dobrze. Slalomy nie były zbyt trudne, ponieważ ograniczona widoczność na to nie pozwalała.” Dla Bębenka obecny sezon jest bardzo udany. Jest zdecydowanym liderem Młodzieżowego Pucharu Polski oraz zajmował wysokie miejsca w zawodach międzynarodowych. W przyszłym roku, ze względu na swój wiek, będzie już jeździł w kategorii Junior, w której planuje startować również w konkurencjach szybkościowych. Jak zaznaczył:

Głównym celem na przyszły sezon będzie zejście poniżej 40 FIS punktów w slalomie oraz 50 w gigancie.

Daria_Krajewska_i_Szymon_Bebenek

Pozostali zawodnicy teamu Tauron Bachleda Ski także zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Z dwoma medalami do domu wrócili Wiktor Apola oraz Piotr Habdas. Wiktor wywalczył złoto w slalomie gigancie oraz brąz w dwuboju slalomowym natomiast Piotr zajął drugie miejsce w dwuboju i trzecie w gigancie.

Pełne wyniki XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Śląsk 2014 dostępne są na stronie internetowej Oomslask2014.pl

Więcej informacji odnośnie projektu TAURON Bachleda Ski znaleźć można na stronie internetowej Tauronbachledaski.pl oraz na Facebook.com/TauronBachledaSki.