Rip Curl Alive & Kickin – Białka Tatrzańska – Relacja

W ostatnią sobotę w snowparku na Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbył się ostatni przystanek europejskiego touru zawodów snow/freeski. To pierwszy raz kiedy impreza Alive & Kickin pojawiła się w Polsce. Mimo trudnych warunków atmosferycznych – deszczu, padającego śniegu i silnego wiatru, organizatorzy stanęli na wysokości zadania.

alivekicking

Przez cały okres trwania konkurencji, pod namiotem rozpalony był grill i serwowane napoje. W ostateczności pogoda nie pozwoliła na zachowanie pierwotnej wersji rozegrania dwóch konkurencji i wszystko skupiło się wokół zbudowanego specjalnie na tę okazję cornera.

013_0611 copy

Na starcie pojawiło się 28 uczestników, pokazując cały wachlarz tricków. Od stylowych grabów po podwójne corki i backflipy, emocje nie opadały nawet przez chwilę. Zawody zostały rozegrane w charakterze luźnego jamu, co zdecydowanie odpowiadało wszystkim riderom.

013_0682 copy

Cała koncepcja tego touru polega na swobodnej atmosferze i zachęcaniu młodych zawodników do rozwijania swoich umiejętności. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie bardziej sprzyjać organizacji zawodów zimowych i tour Alive & Kickin wróci do Polski z jeszcze większym rozmachem!

013_0712 copy

013_0704 copy

Wyniki Rip Curl Alive & Kickin Overall Impression

Snowboard: Nikodem Franczak

Freeski: Szczepan Karpiel-Bułecka

013_0723 copy

Best Trick

Snowboard: Nikodem Franczak

Freeski: Hubert Zieliński

013_0728 copy