Karolina Riemen-Żerebecka – Podsumowanie ostatnich startów w PŚ Ski Cross

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła 7. miejsce podczas ostatnich w tym sezonie zawodów Pucharu Świata w Ski-Crossie. Uzyskany w rywalizacji na torze we francuskiej miejscowości La Plagne wynik jest najlepszym w tym sezonie dla 25-letniej zawodniczki. Dotychczas najwyżej była trzykrotnie na 8 pozycji, raz w Are (Szwecja) oraz dwukrotnie podczas grudniowych zawodów we włoskim San Candido.

r

W ostatniej rywalizacji z cyklu Pucharu Świata w sezonie 2013/2014 zawodniczki startowały bez uprzednich kwalifikacji. Przydział do heatów został ustalony zgodnie z zajmowanymi miejscami w klasyfikacji generalnej. Karolina jechała zatem z numerem 12. Zajęła drugie miejsca zarówno w przejeździe 1/8 finału, jak i ćwierćfinale, co pozwoliło jej na awans do półfinału. W nim jednak Karolina dojechała jako czwarta i pozostała jej walka w małym finale. Ostatecznie reprezentantka Polski zajęła 7. miejsce. Przed zawodami zapytana o plany na końcówkę sezonu odparła:

Chciałabym ponownie wejść do ósemki, tak jak udało mi się to na wcześniejszych zawodach w Are i poprawić swoje miejsce w klasyfikacji ogólnej..

r2

Zdobycie 36 punktów do klasyfikacji generalnej pozwoliło jej awansować na jedenastą pozycję. W sumie w tym sezonie Karolina wystartowała w 11 edycjach Pucharu Świata, gromadząc na swoim koncie 269 punktów. Dla naszej jedynej reprezen-tantki w narciarstwie dowolnym był to bardzo intensywny sezon. Oprócz startów w PŚ, oglądaliśmy ją także podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi, gdzie zajęła 15 lokatę, poprawiając tym samym swój wynik z przed czterech lat z Vancouver o jedną pozycję.

r1

Kryształowa Kula trafiła do rąk 22-letniej reprezentantki Kanady, Mistrzyni Olimpijskiej z Soczi, Marielle Thompson.

Obszerny wywiad z Karoliną możecie przeczytać na łamach SKI Magazyn nr 64, który dostępny jest w salonach Empik oraz sklepach Intersport.