Warsztaty Skiturowe i XVII Memoriał Piotra Malinowskiego w Ski-alpinizmie

Największe, najbardziej znane Polskie zawody w narciarstwie wysokogórskim odbędą się w tym roku z końcem kwietnia, tradycyjnie w rejonie Hali Gąsienicowej. Tam też zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski oraz rozstrzygnie się klasyfikacja Pucharu Polski.

Impreza rozpocznie się już w piątek 25 kwietnia w Murowańcu, gdzie wydawane będą pakiety startowe, a na wieczornej odprawie zaprezentowana zostanie trasa i wymogi sprzętowe. W sobotę o 10.00 sportowcy wyruszą na piękną i ciekawą trasę prowadzącą przez pięć tatrzańskich przełęczy – Liliowe, Świnicką, Karb, Zawrat i Kozią. Dla amatorów przygotowana zostanie łatwiejsza wersja prowadząca przez Liliowe, Beskid, Suchą Przełęcz i Karb. Start i meta zawodów usytuowane będą na Hali Gąsienicowej w okolicy schroniska. W sobotę po zawodach również w Murowańcu odbędzie się zakończenie zawodów, rozdanie nagród i impreza kończąca sezon zimowy.

profil_mal_dluga2

Partnerem strategicznym zawodów jest Lottoa głównym sponsorem firma Dynafit. Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe koszulki i opaski wyprodukowane specjalnie na nasze zawody (seria limitowana!), a na zwycięzców czekają foki firmy Pomoca i bony pieniężne. Wśród wszystkich zawodników rozlosujemy także atrakcyjne upominki.

A kilka dni przed zawodami dla amatorów ski-alpinizmu mamy coś specjalnego:

  • Warsztaty Skiturowe – 21-23 kwiecień 2014

Wszystkich sympatyków narciarstwa wysokogórskiego, tych obecnych i tych przyszłych, zapraszamy na Halę Gąsienicową, by pod okiem fachowców zdobyć nową wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim bezpiecznie i miło spędzić czas.

W trzy dni wprowadzimy Was w świat narciarstwa wysokogórskiego. Zapewniamy szkolenie skiturowe dla początkujących, szkolenia lawinowe na różnym poziomie zaawansowania, szkolenia z podstaw turystyki zimowej (chodzenie w rakach i z czekanem). A także techniki asekuracji i autoratownictwa podczas poruszania się po lodowcach, flankach śnieżnych czy lodospadach, oraz narciarskie wycieczki wysokogórskie. Zaawansowanym narciarzom proponujemy ciekawe i wymagające zjazdy tatrzańskimi żlebami.

PLAKATMALINAWARSZTATY

 

Zajęcia prowadzone są przez Międzynarodowych Przewodników IVBV, Instruktorów Narciarstwa Wysokogórskiego i Ratowników TOPR.

Uczestnicy Warsztatów Skiturowych będą mieć szansę przejścia całości lub części (zależnie od warunków śniegowych i stopnia zaawansowania) trasy Memoriału Malinowskiego pod opieką przewodnika IVBV.

Każdy uczestnik Warsztatów Skiturowych będzie miał możliwość bezpłatnego wypożyczenia pełnego zestawu skiturowego w ramach testu sprzętu oraz zestawu lawinowego Pieps (łopatka, detektor LVS, sonda)

W ramach szkolenia zapewniamy:

  • noclegi w Schronisku Murowaniec
  • opiekę Międzynarodowych Przewodników Wysokogórskich IVBV/UIAGM, Ratowników TOPR, Przewodników Tatrzańskich
  • popołudniowe zajęcia teoretyczne
  • test sprzętu firmy Dynafit (wypożyczenie całego zestawu skiturowego)
  • wypożyczenie zestawu lawinowego PIEPS
  • pyszne i zdrowe kalorie z Piekarni Gałuszka doskonałe w czasie zajęć w terenie
  • pamiątkowy gadżet

Więcej szczegółów o zawodach i warsztatach skiturowych znajdą Państwo na stronie Memorial.topr.pl

mal3