Komperdell dba o wasze bezpieczeństwo

Dwanaście lat współpracy z firmami motoryzacyjnymi zaowocowało wiedzą i doświadczeniem, które sprawiły, że ochraniacze firmy Komperdell wiodą prym na r ynku i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, uwzględniające współczesną wiedzę o dynamice zderzeń i wartościach energii rezydualnych.

7Airshock_FLEX_womenpopW sezonie zimowym 2013/14 firma całkowicie odmienia linię Airshock. Komperdell opracował nowy super lekki ochraniacz EPS, który jest o 15% lżejszy, mimo zwiększenia strefy ochronnej do 80%. Airshock Flex Protector jest oparty na zupełnie nowej technologii, która zostanie przedstawiona na nadchodzących targach ISPO. Najważniejsze korzyści wynikające z nowych ochraniaczy to obok wspomnianej już lekkości, elastyczność, dopasowanie i łatwość adaptacji.

Kids_action ballisticpopWśród proponowanych modeli znaleźć można Airshock Flex Ballistic Vest – niezwykle lekką, regulowaną, łatwą do dopasowania kamizelkę, z systemem Ballistic, chroniącą również klatkę piersiową, żebra i boki, dzięki modułowi pianki o podwójnej gęstości, opasującemu cały korpus. Dzięki elastycznej regulacji może być ona noszona obciśle na ciele lub na kurtce.

Airshock Flex Protector Vest with Belt – to kamizelka dopasowująca się przy użyciu ergonomicznego pasa nerkowego. Siateczkowy materiał utrzymuje ciepło, odprowadza wilgoć i oddycha. Polecana w zestawie ze spodenkami Airshock Flex Protector Shorts, które chronią kość ogonową, biodra i uda.

Komperdell dba też o dzieci. W czasach gdy już chyba każde dziecko jeździ w kasku pora na troskę o ochronę kręgosłupa. Ponieważ dzięki stosowanym technologiom ochraniacze stają się nie tylko coraz bezpieczniejsze, ale i coraz lżejsze i coraz wygodniejsze w noszeniu, więc dzieci mogą Protector Pakiet Junior zakładać równie łatwo jak plecak i dopasowywać do ciała, za pomocą pasa nerkowego. Dla nich przygotowano też Ballistic Junior Vest, szybko i łatwo zdejmowaną kamizelkę, która, dopasowując się taśmami velcro, chroni pianką cały korpus dziecka.

1