Druga edycja Red Bull Bieg Zbójników zawita w styczniu do Białki Tatrzańskiej!

Miłośnicy biegówek po raz drugi będą mogli zmierzyć się w zawodach Red Bull Bieg Zbójników. Przygodowy bieg narciarski na szczyt Jankulakowskiego Wierchu odbędzie się 24 stycznia 2015r. Wiodąca na samą górę ok. 10 kilometrowa trasa z pewnością dostarczy uczestnikom frajdy z niecodziennej rywalizacji oraz stanie się dobrym sprawdzianem ich hartu ducha. Zawody otwarte są dla amatorów i profesjonalistów. Start zapisów już za miesiąc.

Pierwsze zawody zgromadziły na starcie ponad 100 uczestników, którzy entuzjastycznie przyjęli czekające na nich wyzwania. Specjalnie zaprojektowana trasa biegowa wymagała umiejętności zarówno podejścia pod górę, jak i radzenia sobie z przeszkodami. Zawodnicy spotkali na swojej drodze m.in. niespodziewane nierówności i drewniane bale. Najszybszy zbójnik dotarł na metę po niespełna 19 minutach.

Red_Bull_Bieg_Zbojnikow_fot._Lukasz_Nazdraczew_4

Daniel Iwanowski,  28-letni sportowiec z Białegostoku, zwycięzca ubiegłorocznej edycji:

„Ta wygrana dodała mi wiele wiary w to, co robię. Każdy chciał zwyciężyć i pokazać się z jak najlepszej strony. Bardzo się cieszę, że wygrałem w tak pozytywnych zawodach”

Zacięta rywalizacja toczyła się nie tylko w czołówce, wszyscy uczestnicy wykazywali się walecznym charakterem. Ostatni zawodnik zameldował się na szczycie Jankulakowskiego Wierchu po blisko 1,5 godziny. Spotkanie profesjonalistów i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na biegówkach, zostało rozegrane w atmosferze iście z góralskich legend.

Warto już teraz zarezerwować sobie czas w kalendarzu i szykować formę na nowy rok. Zapisy do udziału w Red Bull Bieg Zbójników rozpoczną się 4 grudnia 2014r. na stronie Redbullbiegzbojnikow.pl

Tam też zostaną ujawnione szczegóły drugiej edycji z jeszcze ciekawszą trasą. Do grona zbójników zaproszeni są kobiety i mężczyźni, którzy kochają biegówki i mają ukończone 16 lat.

Event Participant - Action