Polska część Freeride Film Festival Tour 2014 już za nami!

Środa 19 listopada w Warszawie i czwartek 20 listopada w Krakowie upłynęły pod znakiem świeżego śniegu, sportowych emocji i zapierających dech w piersiach widoków. Dzięki Freeride Film Festival Tour na dwa dni przenieśliśmy się na ośnieżone szczyty najwyższych gór.

Festiwal z roku na rok przyciąga coraz więcej wyczekujących sezonu zimowego widzów. Tegoroczna odsłona polskiej części trasy zgromadziła rekordową ilość gości! Światowa czołówka riderów, polski akcent – premiera filmu dokumentującego wyprawę Andrzeja Bargiela na Manaslu i produkcje utrzymane na najwyższym poziomie sprawiły, że te dwa dni stały się oderwaniem od rzeczywistości i najlepszą zachętą na nadchodzący sezon narciarski i snowboardowy.

Szczególnym uznaniem cieszyli się zaproszeni goście, m.in. były snowboardzista, Kees Jan van der Klooster, który mimo paraliżu poprzecznego (od pasa w dół) dalej realizuje sportową pasję, jeżdżąc na Sit Ski, czy Samuel Anthamatten, filmowy partner Xaviera de la Rue z filmu „Mission Steeps” i wielu innych.

Wydarzenia w Warszawie i Krakowie były częścią europejskiej trasy, w ramach której Tour Bus ze światowej klasy riderami odwiedził Innsbruck, Hamburg, Warszawę, a dziś zakończy trasę w Wiedniu.

Freeride Film Festival Tour 2014 w liczbach:

  • 7 Filmów
  • 5 przystanków-miast
  • 10 topowych freeriderów
  • Blisko 1400 widzów w Warszawie i Krakowie

 

Zdjęcia: Tomek Rakoczy (Tommysuperstar.com)