Ruszyły zapisy na Red Bull Bieg Zbójników

Sezon narciarski rozpoczyna się na dobre, warto już teraz zaplanować czas na zimowe aktywności. 24 stycznia 2015 r. w Białce Tatrzańskiej odbędzie się druga edycja zawodów Red Bull Bieg Zbójników. To wydarzenie nie może umknąć uwadze tych, którzy znają smak biegania na nartach. Wyjątkowa i specjalnie zaprojektowana trasa z pewnością zadowoli początkujących, jak i bardziej wytrawnych biegaczy. Na stronie Redbullbiegzbojnikow.pl już można się rejestrować do udziału w zawodach!

Red Bull Bieg Zbójników daje możliwość zarówno amatorom, jak i profesjonalistom ścigania się w długodystansowym masowym biegu narciarskim ze startu wspólnego. Podobnie, jak podczas pierwszej edycji, zawodnicy będą walczyć, by jako pierwszym stanąć na szczycie Jankulakowskiego Wierchu. Na całej długości trasy będzie można poruszać się po torze klasycznym lub obok techniką łyżwową. Dozwolone jest „mieszanie” obydwu stylów w rywalizacji. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, na pewno spodoba się fanom biegówek.

Krzysztof Horecki, Dyrektor Sportowy zawodów o torze i atmosferze imprezy:

„Cała trasa ma długość 12 km, blisko 450 m przewyższeń i dodatkowe „niespodzianki” po drodze. Pamiętam wspaniałą atmosferę wśród uczestników pierwszej edycji – ich entuzjazm i wytrwałość w górskiej przeprawie, niezależne od wieku i umiejętności. Z pewnością na mecie każdy zawodnik poczuje się prawdziwym zbójnikiem”

Koncept rywalizacji nawiązuje do góralskich legend, według których, by dołączyć do grona zbójników, należało podołać specjalnym próbom, wykazując się sprytem oraz udowadniając swój waleczny charakter. Na uczestników Red Bull Bieg Zbójników czeka zatem niezwykła przygoda. Sportowe emocje gwarantowane!

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie Redbullbiegzbojnikow.pl

Warunkiem regulaminowym jest ukończenie 16. roku życia.

Opłata startowa wynosi:

  • 40 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego do dnia 9.01.2015
  • 50 zł przy rejestracji internetowej i wpłacie wpisowego od 10.01.2015 do 21.01.2015 (do godziny 14.00)
  • 70 zł przy rejestracji i wpłacie wpisowego w biurze zawodów w dniach 23.01 (14.00 – 20.00) oraz 24.01 (8.00 – 10.00)