Polskie dni w Andorze 2014 – Relacja

To już 3 dzień tegorocznych polskich dni w Andorze, uczestnicy wyjazdu są zrelaksowani i w doskonałych humorach. Fantastyczna pogoda oraz doskonale przygotowane 150 km tras narciarskich  poprawiły wszystkim jesienne humory. Szusowanie w blasku słońca w grudniu w Pirenejach to chyba najlepsza pigułka pozytywnej energii jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Nie tylko narty

W grudniu dzień w Andorze jest długi, jest jeszcze jasno po 18:00 dlatego po powrocie ze stoków buszujemy po mieście w poszukiwaniu świątecznych prezentów bo w największej w Europie strefie wolnocłowej jest w czym wybierać.  Wczoraj  wieczorem graliśmy w curling, pozamiataliśmy lód i wieczór był rokendrolowy.   Dzisiaj we wtorek pierwsza grupa po lunchu wyruszyła na  wyprawę  psimi zaprzęgami a wieczorem czekają nas jeszcze wyścigi gokartów na torze lodowym w Palau de Gel. Czas płynie szybko pod znakiem narciarstwa i imprez towarzyszących przygotowanych przez infoski.pl

Kto najlepiej przygotował formę?

Kilka dni jazdy na nartach, gościnność gospodarzy i najpiękniejsza w Europie zima o tej porze roku sprawiły, że wszyscy jesteśmy w coraz lepszej formie i z niecierpliwością czekamy na zbliżające się w zawody w slalomie gigancie, które ostatecznie zweryfikują, kto wybrał lepszą metodę przygotowań do zawodów finałowych. Czy był to Bartek Szydłowski i Agnieszka Harat (ubiegłoroczni zwycięzcy), którzy przyjechali kilka dni wcześniej aby przetestować dokładnie śnieg, trasę, dobrać narty i smary  czy też Antek Pawlicki i Piotr Zelt, którzy pojawią się na stoku w El Tarter z marszu na dzień przed zawodami. Pojedynek Gwiazd budzi wielkie emocje i ekipa Pytania na śniadanie z TVP na czele z mistrzem ceremonii Michałem Olszańskim też już jest na miejscu. Kilka dni przed zawodami na stoku pojawiła się również Maria Niklińska, która jest w wyborowej formie i wyraźnie było po niej widać, że cały czas się waha czy w tym tygodniu postawić na 2 deski czy na deski teatru.

20141216_000310

Wybrała jedno i drugie bo po trzech dniach ostrej jazdy na nartach wsiadła w samolot i wróciła na scenę. Szkoda, że nie będzie Marii z nami przez cały tydzień ale miłość do aktorstwa i poczucie obowiązku tym razem wzięły górę nad pasją do sportów zimowych. Za to my jesteśmy cały czas w biegu i obserwujemy, co przygotowali dla turystów  ludzie z Infoski.pl  zresztą nie tylko my bo 3 królowie, którzy też są w drodze zatrzymali się na chwilę w Canillo aby sprawdzić co się tutaj dzieje.

Nie da się jednak ukryć że atmosfera przed zawodami, które odbędą się w czwartek 18.12 jest coraz bardziej gorąca i wszyscy czekają już na jutrzejszą prezentację zawodników gdzie nasi giganci z bliska zajrzą sobie w oczy. Szczegółowy program wydarzeń jest dostępny na Infoski.pl