Nocna Ścigacka w Białce Tatrzańskiej

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska zaprasza na Nocną Ścigackę – pierwszy na Podhalu bieg narciarski rozgrywany przy sztucznym oświetleniu. Zawody odbędą się 10 stycznia 2015 r. na trasie biegowej w Białce Tatrzańskiej.

Zawodnicy będą mieli do pokonania 10 km stylem klasycznym. Start zaplanowany został na godzinę 16:00, gdy już zdąży się ściemnić. Zmrok, w przeciwieństwie do większości biegów narciarskich, nie będzie jednak problemem. Trasa oświetlona lampami pozwoli rywalizować miłośnikom nart biegowych w niepowtarzalnej scenerii, co dla wielu biegaczy może być nowym doświadczeniem. Zmaganiom przyglądać się będą z oddali białe Tatry, rysujące się na tle granatowego nieba.

logo-Nocna-Scigacka

W zeszłym roku na naszych trasach odbyło się wiele zawodów, w większości dla zawodników. Postanowiliśmy wtedy, że zorganizujemy zawody przeznaczone przede wszystkim dla amatorów. A bieg rozgrywany nocą ma dodać rywalizacji i zabawie smaku – opowiada o pomyśle Nocnej Ścigacki Paweł Nowobilski z Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. Dzięki oświetlonym trasom już nie musimy z zazdrością spoglądać na szusujących do późna narciarzy zjazdowych czy skoczków, skaczących na pięknie oświetlonych skoczniach. Start późnym popołudniem to też dobra wiadomość dla biegówkowych nocnych marków – dodaje Łucja Łukaszczyk z Biegówek pod Tatrami, które pomagają w organizacji zawodów.

Sztucznie śnieżona trasa biegowa Kotelnica Białczańska – Jankulakowski Wierch ma też jeszcze jedną zaletę, którą z pewnością docenią wszyscy szykujący formę na Bieg Piastów. Położona na wysokości 900 m n.p.m. pozwoli sprawdzić na początku sezonu, jak organizm radzi sobie z wysiłkiem na takiej wysokości. Sama trasa poprowadzona zostanie tak, by nawet początkujący sobie z nią poradzili. Będą podbiegi i zjazdy. Będą zakręty, ale też długie, poste odcinki, to nieznacznie się wznoszące, to lekko opadające.

W Nocnej Ścigacce mogą wystartować zarówno zawodnicy, jak i amatorzy. Ci ostatni rywalizować będą dodatkowo o punkty do klasyfikacji Narciarskiego Pucharu Podhala Amatorów. Nagrodzeni zostaną najszybsi w kategorii open oraz w kategoriach wiekowych. W ramach niewielkiej opłaty startowej, wynoszącej 20 zł, uczestnicy otrzymają ciepły posiłek na mecie, a w pakiecie startowym mogą spodziewać się niespodzianki. Zapisy na bieg ruszą w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia 2014 r. na stronie Nocnascigacka.pl

Serdecznie zapraszamy!