Ski Retro Festiwal – Retro pod Szrenicą – 24.01.2015

W najbliższą sobotę 24 stycznia w Szklarskiej Porębie czeka Państwa podróż w czasie. Na stoku Puchatek zobaczyć będzie można narciarzy rywalizujących ze sobą na nartach z minionych epok. Wszystko za sprawą Ski Retro Festiwalu – Retro pod Szrenicą.

Precz z plastikiem! Takie hasło przyświeca tej wyjątkowej imprezie. Obowiązują tylko i wyłącznie stroje oraz narty nawiązujące do początków narciarstwa w naszym regionie. Wszystkie nowoczesne technologie narciarskie nie będą wzbudzały jakiegokolwiek zachwytu. Najważniejsze jest retro i dobry humor.

Zaczynamy o godzinie 12:00 na Skwerze Radiowej Trójki skąd ruszy stylowa Parada Retro – uczestnicy i kibice w strojach retro przejdą ulicami Szklarskiej Poręby. O godzinie 13:00 rozpoczynamy wspólna zabawę na stoku przy Dolnej Stacji Wyciągu na Szrenicę. Rozgrzewka i prezentacja zawodników retro, animacje dla dzieci i dorosłych, zupa Izerska, Mini Targi Retro oraz wspólna fotografia w kolorze sepii wykonana retro aparatem miechowym.

Punktualnie o 15:00 rozpocznie się zabawa na stoku. Retro zawodnicy będą rywalizować w trzech konkurencjach: zjazd równoległy, slalom i skoki. To wcale nie jest takie proste jak by się mogło wydawać. W większości przypadków narty nie posiadają krawędzi i jazda na nich stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego też klasyfikacja końcowa nie jest najważniejsza – przede wszystkim liczy się dobra zabawa! Jeśli nie masz starych nart? Nie wszystko stracone. Przebierz się w strój retro i przyjdź kibicować uczestnikom retro. Dobry humor i świetna zabawa gwarantowane!

Retro pod Szrenicą to część cyklu Ski Festiwalu w skład którego wchodzą również:

  • 29 .01.2015 r. – godz. 18:00 – „Kino R „Kino R etro” w hotelu Bossa Nova ul. Kilińskiego 14
  • 7.02.7.02.2015 r. – godz. 18:00 – Bal Retro „Stara miłość nie rdzewieje” w Rodzinnym Parku Esplanada
  • 7 marca 2015 r. – Izerski Bieg Retro – Stacja Turystyczna Orle

Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów!

retor