V Bieg Po Serce Zbója Szczyrka – II Winter Edition – 25 stycznia 2015

Stowarzyszenie Zbója Szczyrka, Miasto Szczyrk oraz Stowarzyszenie Światowe Igrzyska Polonijne „Polonia – Austria”, zapraszają na kolejną odsłonę Biegu po Serce Zbója Szczyrka pod hasłem „Winter Edition„, który odbędzie się 25. stycznia 2015 na Placu św. Jakuba w Szczyrku.

Bieg odbędzie się w godzinach 15:00-17:00, natomiast Biuro Organizacyjne, gdzie pobiera się karty biegu, czynne będzie na placu już od godz. 13:00

Przed Biegiem ok. godz. 14:30, zapraszamy na zumbową rozgrzewkę, którą poprowadzi licencjonowana instruktorka Zumby – Kasia Macura.

„Bieg po Serce…” to impreza sportowo-rekreacyjna o charakterze charytatywnym, mająca na celu wsparcie Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu, a także pomoc celom lokalnym. Wydarzenie o takiej formule już od kilkunastu lat odbywa się wokół wiedeńskiego ratusza, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem. Dlatego postanowiliśmy, że również w Szczyrku pomożemy chorym dzieciom, a przy okazji zorganizujemy wielką imprezę dla absolutnie wszystkich!

Pragniemy poinformować, że podczas tegorocznej, zimowej odsłony „Biegu po Serce Zbója Szczyrka„, część uzyskanych środków przekażemy dla Michała Janicy, który rok temu w wypadku stracił część prawej ręki. Pomożemy w ten sposób spełnić marzenie Michała – zakup protezy, która pozwoli na powrót do normalnego życia.

ae1f08659dd2bc4b2991539b464b84304e1a0127!12806011

Ideą imprezy jest pokonanie jak największej ilości okrążeń wyznaczonej trasy. Pragniemy zaznaczyć, że technika jest dowolna, a w wydarzeniu uczestniczyć może każdy.

Uwaga W edycji zimowej dopuszczalne jest poruszanie się: – pieszo lub biegiem (np. z grupą znajomych, z psem, z koleżanką czy kolegą, z kijami do nordic walking itd.) – pieszo, ciągnąc sanki z dzieckiemna nartach biegowych (będzie osobno wyznaczona pętla).

KATEGORIE_V_BIEG

Jedno okrążenie wyznaczonej trasy = określona kwota, która zostanie przeznaczona na pomoc chorym dzieciom.

Biegowi towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, m.in.

  • muzyka w wykonaniu kapeli góralskiej „Kotlawa” (na miejscu będzie można zakupić płyty z muzyką zespołu, z których dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny)
  • stoiska z wyrobami rękodzieła sztuki ludowej
  • punkty medyczne
  • stoiska partnerów akcji
  • zabawy dla najmłodszych

Planowane jest rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek, które będzie można zakupić podczas trwania imprezy na stoisku gastronomicznym.

Odbędą się również licytacje- zaproszeń, voucherów, kiermasz książek (którego dochód przeznaczony zostanie dla Michała Janicy) i innych atrakcyjnych nagród! Dla najaktywniejszych uczestników biegu organizator przewidział nagrody rzeczowe. Bieg będzie ponownie odbywać się pod hasłem „Bezpiecznie ze Zbójem Szczyrkiem„, a pieniądze ze sprzedaży gadżetów zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Link wydarzenia na FB – klik!

Szczegóły znjdą Pańśtwo na stronie Szczyrk.pl

ba24e4eadf57d0b11156d9a69333249b96470993!12806011