II warszawskie Zawody Koziołka Matołka w sportach zimowych już za nami!

Mimo, że ferie w Warszawie już się skończyły, niedziela na Górce Szczęśliwickiej upłynęła w alpejskim klimacie. Wszystko za sprawą zawodów o Puchar Koziołka Matołka, które już po raz drugi zagościły w Warszawie. Wydarzenie było częścią ogólnopolskiego Memoriału im. Kornela Makuszyńskiego, który w styczniu odbył się również w Poznaniu, a w marcu po raz sześćdziesiąty szósty zagości w Zakopanem. Są to najstarsze w Polsce zawody narciarskie skierowane do uczestników w tym wieku.

Zawodnicy mieli szansę stanąć w szranki w dwóch konkurencjach: slalomie gigancie na nartach i snowboardzie. Dzieci walczyły o zaszczytny Puchar Koziołka Matołka, mamy o Puchar Panny z Mokrą Głową, a ojcowie o Puchar Szatana z Siódmej Klasy. Celem zawodów jest nie tylko zachęcenie całych rodzin do aktywności fizycznej, ale także promowanie najpiękniejszej polskiej literatury na odmiennym od codziennego gruncie.

Atmosferę zawodów podkreślała baśniowa konwencja – w tle usłyszeć można było znaną rodzicom (a teraz również z maluchom) charakterystyczną melodię z bajki o przygodach Koziołka Matołka. Organizatorzy zadbali także aby w ramach nagród dzieci otrzymały książki m.in. autorstwa Makuszyńskiego, a inauguracyjny przejazd wykonał sam Koziołek Matołek.

Druga edycja zawodów w Warszawie przyciągnęła blisko 200 uczestników. Najmłodsi zawodnicy urodzili się w 2011 roku. Gościem specjalnym imprezy był Wiesław Kwiatkowski – wnuk i spadkobierca Kornela Makuszyńskiego. Pan Kwiatkowski w towarzystwie Dyrektora reprezentacji Polski – Tomasza Iwana oraz Wojciecha Sularza, głównego organizatora zawodów wręczali medale i nagrody zwycięzcom zimowej rywalizacji.

Zawody_Koziolka1

Organizatorem imprezy jest warszawska firma Tatra Holding, która już 14 i 15 marca zaprasza na finałową odsłonę zawodów do Zakopanego. Impreza w zimowej stolicy Polski rozszerzona będzie o dodatkowe konkurencje: skoki i narciarstwo biegowe oraz łyżwiarstwo szybkie. W Zakopanem tradycja imprezy sięga końca II wojny światowej i na stałe wpisana jest w zimowy kalendarz miasta. Uczestnikami zawodów byli między innymi Kamil Stoch czy siostry Tlałki.

Zapisy i szczególy na stronie: zawodykoziolka.pl