10 medali dla Polaków w 27. Uniwersjadzie

Dwudziesta siódma edycja Zimowych Igrzysk Studenckich odbyła się wyjątkowo w dwóch lokalizacjach. Część konkurencji miała miejsce na Słowacji, pozostałe zaś zostały rozegrane w Hiszpanii. Polska reprezentacja dostarczyła widzom wielu emocji walcząc wytrwale z przeciwnikami i zdobywając okrągłą liczbę 10 medali.

Pierwsza część zmagań naszych sportowców miała miejsce w dniach 24 stycznia-1 lutego w Szczyrsbkim Jeziorze oraz w Osrblie, zaś drugi etap Uniwersjady odbył się w hiszpańskiej Grenadzie w dniach 4-14 lutego.

W trakcie tej największej, zaraz po Olimpiadzie, imprezie sportowej polscy studenci po raz kolejny wykazali się godnym światowych sportowców hartem ducha i wytrwałością. Stanęli na podium w sumie aż 10 razy – 7 razy na Słowacji i 3 razy w Hiszpanii.

Dwa złote krążki zdobył, Adam Cieślar (kombinacja norweska). Ze srebrnymi medalami wracają biegaczka Ewelina Marcisz (sprint techniką dowolną), narciarki Karolina Chrapek (supergigant) i Sabina Majerczyk (slalom gigant) oraz snowboardzista Paweł Janosz (slopestyle). Brąz wywalczyli Szczepan Kupczak (kombinacja norweska, start indywidualny), Mateusz Wantulok (kombinacja norweska, start masowy), Ewelina Marcisz (bieg masowy na 15 km stylem dowolnym) oraz Andrzej Zapotoczny, Stanisław Biela i Jakub Kot (skoki narciarskie, konkurs drużynowy).

Żadnemu z naszych narciarzy nie udało się niestety stanąć na podium. Najlepszymi wynikami było 8 miejsce Michała Kłusaka w supergigancie oraz 9 miejsce Adama Chrapka w superkombinacji.