Ruszyły zapisy na X jubileuszowy Polar Sport Skitour im Basi German

Ruszyły zapisy do X Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi. Już 28 lutego skitourowcy z całej Polski zmierzą się na trasie o długość około 12 km, gdzie suma przewyższeń sięgnie 800 m.

Impreza od kilku lat wpisuje się w krajowy kalendarz zawodów skitourowych i z roku na rok przyciąga coraz więcej entuzjastów tej młodej nadal w Polsce dyscypliny. Zawodnicy zmierzą się na trasie której start i meta znajduje się na szczycie Mosornego Gronia, a cała pętla o długość około 12 km liczy w sumie 800 m przewyższenia. Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal w postaci zawojskiego dzwonka, koszulkę termoaktywną oraz możliwość udziału w losowaniu nagród.

Dziesiąta edycja zawodów Polar Sport Skitour im. Basi German w Zawoi to nie tylko okazja do spotkania towarzyskiego ale również możliwość porówna się z najlepszymi zawodnikami z Polski, Czech oraz Słowacji.

jn.jareknoga.pl-5957

Wpisowe jakie zawodnicy wpłacą za możliwość startu zostanie w całości przeznaczone na powołaną przez Polar Sport fundację „Na Start im. Basi German”, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka.

Start zawodów zaplanowano na 28 lutego (sobota) o godzinie 11.00 na górnej stacji Mosorny Groń w Zawoi. Dekoracja zawodników oraz losowanie nagród odbędzie się natomiast o godzinie 16.30 w Karczmie Styrnol.

Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w imprezie!

Więcej informacji na temat zawodów łącznie z programem, regulaminem, zapisami znajduje się na stronie Zawody.polarsport.pl ora FB