Karo_ Garnek_ Invitational_! – Malta-Ski Poznań – 11 kwietnia

Zawody narciarskie w kwietniu, w Polsce? W slalomie? Z udziałem najlepszych polskich zawodników? Brzmi trochę nierealnie ale właśnie taki pomysł postanowiła zrealizować dwójka naszych olimpijczyków z Sochi: Karolina Chrapek i Mateusz Garniewicz. Przedstawiamy zawody Karo_ Garnek_ Invitational_!

11 kwietnia na stoku Malta-Ski w Poznaniu staną na starcie slalomu równoległego największe gwiazdy polskiego narciarstwa alpejskiego. Wśród nich będzie można znaleźć aż siedmiu Olimpijczyków z Igrzysk w Turynie, Vancouver i Sochi, wielu Mistrzów Polski, Akademickich Mistrzów Polski, medalistów Uniwersjad i uczestników alpejskiego Pucharu Świata. Wystartują między innymi Agnieszka Gąsienica Gładczan, Maryna Gąsienica Daniel, Aleksandra Kluś, Karolina Riemen Żerebecka, Michał Kałwa, Jakub Ilewicz, Adam Chrapek i oczywiście organizatorzy: Karolina Chrapek i Mateusz Garniewicz. Łącznie na starcie stanie 32 zawodników, którzy będą rywalizować w systemie pucharowym. Co ciekawe drabinka będzie się rozchodzić w dwie strony, dzięki czemu wyłoniony zostanie najszybszy i najwolniejszy uczestnik zawodów, który zamykając stawkę zgarnie klucze do Miasta Poznania.

ZdjęcieWTle

Wszyscy wiemy, że polskie narciarstwo przeżywa ciężki okres. Prawdę mówiąc nie tylko polskie, ponieważ na całym świecie federacje borykają się z problemami finansowymi i nie tylko. Oglądalność Pucharu Świata jest coraz niższa, kibiców raczej ubywa niż przybywa, przez co zainteresowanie sponsorów spada. Tak jest w zawodach o najwyższej randze, a co dopiero podczas zwykłych zawodów FIS, na których praktycznie jedynymi obserwatorami są trenerzy i rodzice zawodników biorących w nich udział. Ta sytuacja była jednym z bodźców dla Karo i Garnka, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce:

Razem z Karoliną rozmawialiśmy o tych i innych problemach jakie trapią polskie narciarstwo. Zastanawialiśmy się jak długo jeszcze w takich warunkach damy radę jeździć i stwierdziliśmy, że przed zakończeniem naszej przygody z nartami fajnie byłoby przełamać tą szarą rzeczywistość i zrobić coś ciekawego dla nas i naszych przyjaciół. I tak narodził się pomysł zawodów na Malcie-Ski w Poznaniu, które będą zupełnie inne niż te, w których przychodzi nam się ścigać na co dzień. Szybko przeszliśmy od planów do czynów i zaczęliśmy nasz pomysł wcielać w życie. Wiedzieliśmy, że to ciekawa inicjatywa, ale nie wiedzieliśmy, że nasza impreza tak szybko się rozwinie.

Faktycznie trzeba przyznać, że pomimo tego, że jest to ich pierwsza impreza, którą organizują działają całkiem sprawnie. Udało im się zaprosić wielu sponsorów do udziału w imprezie, dzięki czemu pula nagród wynosi już ok 10 tysięcy złotych, a wszyscy zawodnicy mają zapewniony darmowy nocleg. W sumie nic dziwnego, że w takiej sytuacji na starcie będzie więcej dziewczyn niż na Mistrzostwach Polski Seniorów 2015!

Nie chcemy kolejnych zawodów, za które zwycięzca otrzyma dyplom i paczkę długopisów. Chcemy, aby zawodnicy, którzy do nas przyjadą w końcu zostali przyjęci tak jak na to sobie zasłużyli, swoją wieloletnią ciężką pracą i wynikami, które często pozostają niedocenione.

Malta

Mateusz Garniewicz, który rozpoczynał swoją przygodę na Malcie-Ski, nie zapomniał o swoich korzeniach i do wspólnej zabawy zaprosił młodzież z poznańskich klubów. Przed zawodami odbędzie się wspólny trening dla uczestników Karo_ Garnek_ Invitational_ i maltańskich klubowiczów. Dodatkową atrakcją będzie wyścig trenerów, którzy będą mogli w końcu przełożyć teorię na praktykę i pokazać zawodnikom jak powinni skręcać. Na starcie staną między innymi trenerzy kadry kobiet: Marcin Orłowski i Jan Wojtiuk oraz znani wszystkim Waldemar Chrapek, Wojciech Mitan i Dagmara Krzyżyńska. Wzorem AMP’ów cała impreza zakończy się wieczorem w klubie Baker Street, w którym zostaną rozdane puchary, nagrody rzeczowe oraz oczywiście klucze do bram Poznania.

Bardzo się cieszymy, że zawody dojdą do skutku. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie właścicieli stoku Malta-Ski oraz Bartosza Gogolewskiego z AZS’u Politechniki Poznańskiej, którzy bardzo nam pomogli. Wszystkich serdecznie zapraszamy 11 kwietnia, od godziny 11.00 pod stok Malta-Ski w Poznaniu!

Do tego czasu można śledzić nasze przygotowania i zapoznać się z wieloma ciekawostkami na naszym profilu w serwisie Facebook: Facebook.com/KGInvitational

Również wszystkich zapraszamy do śledzenia poczynań Karoliny i Mateusza w roli organizatorów! Może uda im się wnieść trochę koloru do szarej rzeczywistości polskiego narciarstwa.

HarendaMemoriał