Po prostu ciesz się Alpami

Pokryte śniegiem góry i trasy do biegów narciarskich, stoki dla narciarzy i snowboardzistów i szlaki wędrowne. Zima w Szwajcarii ma wiele do zaoferowania. Dzięki atrakcyjnym ofertom Szwajcarskich Schronisk Młodzieżowych nie tylko można w rewelacyjnych cenach korzystać z jej uroków, ale także wygodnie i bez problemów przenocować w całej Szwajcarii.

Charakterystyczne dla Szwajcarskich Schronisk Młodzieżowych są luźna atmosfera i dobre samopoczucie. Noclegi oferowane są w prostych, ale wygodnych pokojach – od dwu- do sześcioosobowych, często z własną łazienką. Przestronne i przytulnie urządzone wspólne pomieszczenia wypoczynkowe zapraszają do spędzania czasu z gośćmi z całego świata. Obfite i tradycyjne, szwajcarskie śniadanie, najczęściej z produktami regionalnymi, jest wliczone w cenę noclegu.

Od romantycznych, historycznych zamków do nowoczesnych, miejskich budynków – w 52 obiektach, często atrakcyjnie położonych i porozrzucanych w całej Szwajcarii, każdy z gości znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce zakwaterowania. Liczne schroniska młodzieżowe położone są także pośrodku najpiękniejszych terenów narciarskich w Szwajcarii. W ciągu dnia goście mogą wyszaleć się na trasach, a wieczorem grzać się przy kominku we wspólnym pomieszczeniu.

OTO ULUBIONE REGIONY SZWAJCARII

Gryzonia jest największym regionem wypoczynkowym w Szwajcarii. Znajdziemy w nim słynne na cały świat kurorty St. Moritz, Pontresina, Davos Klosters i Lenzerheide Valbella. Na gości czekają perfekcyjnie przygotowane trasy o wszystkich stopniach trudności, trasy do biegów narciarskich oraz szlaki wędrowne.

  • Kto przez Bożym Narodzeniem nocuje w schroniskach w Valbella lub Davos, otrzyma skipass gratis. 2 noclegi łącznie ze śniadaniem i obiadokolacją i 2-dniowy skipass w cenie od 135 CHF/osoba.

Berneński Oberland – Region Gstaad Saanenland przyciąga miłośników sportów zimowych trasami narciarskimi od Zweisimmen do jedynego w Berneńskim Oberlandzie terenu narciarskiego na lodowcu. Z Interlaken łatwo można wyruszyć na tereny narciarskie Regionu Jungfrau, który obejmuje 45 kolejek górskich i wyciągów oraz 200 km tras zjazdowych. Kto woli bardziej rodzinne miejsca, wybierze zimowe wioski Beatenberg, Brienz-Axalp i Habkern.

  • 3 noclegi w schronisku w Interlaken łącznie z bufetem śniadaniowym od 135 CHF za osobę.
  • 5 noclegów w nowo otwartym schronisku młodzieżowym w Gstaad Saanenland od 490 CHF za osobę łącznie ze śniadaniem i obiadokolacją oraz skipassem ważnym 5 dni.

Wallis oferuje nie tylko więcej słońca, niż w innych regionach sportów zimowych, ale także dużą dawkę śniegu. Zermatt jest jednym z najbardziej renomowanych ośrodków wypoczynkowych w Szwajcarii, a jego wizytówką jest Matterhorn. Dolina Saastal, otoczona 18 czterotysięcznikami, fanom sportów zimowych zapewnia gwarancję śniegu od końca października do połowy maja. Rodziny, wytrawni narciarze, koneserzy dobrego wypoczynku, miłośnicy przygód i poszukiwacze spokoju znajdą w tym regionie infrastrukturę niezbędną do spędzenia zimowych ferii.

  • 5 noclegów w schronisku Zermatt łącznie ze śniadaniem i obiadokolacją od 246 CHF za osobę
  • 7 noclegów w nowo otwartym schronisku wellnessHostel4000 w Saas-Fee od 357 CHF za osobę łącznie z bufetem śniadaniowym, wstępem do krytego basenu, lokalnym karnetem zniżkowym, pościelą oraz podatkami.

Szczegóły naszych zimowych ofert: Youthhostel.ch/en/offers/winter