Dariusz Duda – relacja z debiutu w zawodach Speed Masters.

Dariusz Duda – relacja z debiutu w zawodach Speed Masters.

Witam przesyłam relację ze zmagań we francuskim Vars oraz kilka zdjęć

Od 14 marca przebywaliśmy we Francuskim Vars gdzie odbywała się kolejna edycja Pucharu Świata w Speed Ski. W dniach 16-21 marca udało się przeprowadzić kilka treningów w których prędkości w mojej kategorii wahały się w okolicy 170 km/h. W dniach 22-23 odbyły się pucharowe starty. Puchar Świata zakończyłem na 17 miejscu. Popełniłem kilka błędów szukając optymalnej pozycji i dlatego nie udało się uzyskać lepszego wyniku. W dniach 24-26 marca 2016 r odbyły się prestiżowe zawody z cyklu Speed Masters.

1-_DSC0143Po doświadczeniach ze startu pucharowego wróciłem do swojej dotychczasowej pozycji zmieniłem nieco smarowanie nart i Speed Masters wypadło już o wiele lepiej. Podczas pierwszego dnia zawodów warunki na trasie były dosyć ciężkie. Trasa była dość mocno zmrożona. Mimo tych ciężkich warunków udało mi się dwukrotnie pobić rekord Polski. W pierwszym przejeździe uzyskałem prędkość 188,887km/h. W drugim poprawiłem się o 2 km i z wynikiem 190.074 zakończyliśmy pierwszy dzień zmagań w Speed Masters.

1-_DSC0041Drugiego dnia rywalizacji w Wielką Sobotę warunki na trasie były wyśmienite i dlatego ta sobota dla zawodników Speed Ski okazała się naprawdę „Wielka”. Padł nowy rekord świata w kategorii S1 który ustanowił Włoch Ivan Origone uzyskał zawrotną prędkość – 254,958 km. W kategorii kobiet Valentina Greggio zjechała z prędkością 247,083 km/h co również było nowym rekordem świata. Mnie również udało się po raz kolejny poprawić rekord Polski uzyskując prędkość 192.102 km/h.

1-_DSC0179Kończymy sezon 2016. Był to pierwszy sezon w mojej karierze w którym udało się tak naprawdę pojeździć 2 edycję Pucharu Świata i Speed Masters naprawdę wiele mnie nauczyły. Wiem co należy poprawić wiem gdzie popelnialem błędy.W przyszły sezonie postaram się to wyeliminować i być jeszcze szybszym. Sezon uważam za udany. Dziękuję wszystkim którzy mnie wspierali. Chciałbym serdecznie podziękować firmą – JMP , Instalbud , Berdax , Holmenkol. Bez wsparcia tych firm moje starty w Pucharze Świata nie były by możliwe.

1-_DSC0154