WORLD SKI TEST 2016 w Katschberg w Karyntii.

tekst/foto Tomasz Osuchowski

WORLD SKI TEST 2016 w Katschberg w Karyntii.

23-31 marca w ośrodku Katschberg w austriackiej Karyntii odbyła się kolejna edycja World Ski Test, czyli najbardziej prestiżowego testu narciarskiego, którego wyniki trafiają do kilkunastu milionów narciarzy na całym świecie.

1-1.1

W testach wzięły udział modele nart w grupach : All Mountain, GS Race, High Performance( w tym damskie) , Allround( w tym damskie), Open Space, juniorskie GS i TwinTip, od 10-ciu wiodących producentów.

1-2.2

Testy odbywały się jak co roku na wydzielonej trasie a narty były zaklejone na czarno( poza grupą Open Space), tak aby testerzy nie sugerowali się ich designem, lub reprezentowaną na codzień marką.

1-1.3

1-1.4

Współorganizatorem testów i ich ikoną był znakomity austriacki zjazdowiec Franz Klammer.

1-1.2

Niewątpliwie postać Franz’a gwarantuje transparentność i obiektywizm.

Dlatego do Katschberg  przyjechała plejada dawnych i obecnych zawodników startujących w Pucharze Świata, młodych zawodników i dziennikarzy.

Franz Klammer

1-1.7

Tina Weirather

1-1.5

Mitja Valencic

1-1.6

i wielu innych……

1-1.9

Narty ocenia się wg. nast . parametrów : długi skręt, krótki skręt, trzymanie krawędzi, spokój w prowadzeniu, indywidualne wrażenia z siły potrzebnej do prowadzenia nart.

1-2.1

W regionalnej restauracji przygotowano pokaz mody narciarskiej z akcentami strojów regionalnych z regionu Karyntii.

1-2.7

1-2.8

Już po testach „objechaliśmy” trasy w Katschberg. Okazuje się, że to znakomita miejscówka nie tylko dla rodzinnych pobytów, jak się reklamuje, ale także dla zawodników. Region dysponuje wieloma znakomitymi, szerokimi trasami, idealnymi do rozjeżdżenia. Trasa oznaczona jako F1 ma 6 km długości a jej urozmaicenie predysponuje ją zarówno do krótkiego skrętu SL, jak i długiego GS, czy SG.

1-3.3

1-3.1

Obszerny reportaż i wyniki World Ski Test w najbliższym, jesiennym wydaniu Ski Magazynu.

1-2.5