Święta w Dolinie Valle Dei Laghi w Trentino – Wśród Magicznej, Bajkowej Scenerii

trento
Materiał promocyjny otrzymany od Press Trentino.

Otulone śniegiem krajobrazy i urocze, rozsiane w dolinie miasteczka. Czyż można wymarzyć sobie bardziej nastrojowe Święta Bożego Narodzenia? Ponadto, ciekawe, osadzone w historii tego miejsca wydarzenia sprawiają, że ten specjalny w roku czas nabiera jeszcze ciekawszych barw. Zachęcamy do odwiedzenia Valle dei Laghi i wzięcia udziału w dwóch wyjątkowych wydarzeniach – “Spirito Artigiano nel borgo della grappa” połączonym z “Vite di Luce” oraz „Nocy Płonących Kadzi”!

Urokliwa dolina Valle dei Laghi położona jest zaledwie piętnaście minut jazdy samochodem od Trento. Jej krajobraz tworzy około dziesięć malowniczo położonych jezior, porośnięte winoroślą poletka, ruiny średniowiecznych zamków i niewielkie miasteczka. Region ten słynie z wielowiekowej tradycji kulinarnej – produkcji wysokiej jakości wina i żywności. Co roku, celebrując pielęgnowane przez lata zwyczaje, mieszkańcy doliny organizują liczne imprezy tematyczne – wyjątkową, towarzyszącą wspomnianym wydarzeniom atmosferę wyczuć można w każdej z lokalnych wiosek, pośród wyjątkowej architektury i jedynych w swoim rodzaju krajobrazów.

imgres-1.jpg

Spirito Artigiano nel borgo della grappa” to owiane niezwykłą atmosferą wydarzenie odwołujące się do wiekowej tradycji rękodzieła pielęgnowanej przez mieszkańców miasteczka Santa Massenza. Połączenie atrakcji krajobrazowych, historycznych ciekawostek, rękodzieła, oraz degustacji wina i lokalnych produktów sprawia, że impreza nabiera niezwykłego charakteru, zarówno pod względem kulturowym jak i promocyjnym. Wśród szczególnych atrakcji turystycznych wspomnieć należy m.in. starożytne „grobowce”. Okres Bożego Narodzenia w Valle dei Laghi to naprawdę wyjątkowy czas – w powietrzu unosi się zapach i aromat świątecznych przysmaków, a tempo życia zwalnia…

Co jeszcze składa się na tak szczególną atmosferę w dolinie Valle dei Laghi? To kameralne targowiska z małymi straganami oraz starożytna tradycja sztuki destylacji, czyli lambicàr. VITE DI LUCE (w dosłownym tłumaczeniu: rozświetlone winnice) to święto organizowane w miasteczku Santa Massenza, w regionie Vallelaghi w okresie Bożego Narodzenia. Od soboty, 5 grudnia do wtorku, 8 grudnia 2016 oraz w kolejne weekendy 12 – 13 grudnia i 19 – 20 grudnia 2016 na miejscowych uliczkach pojawią się stragany wypełnione różnościami – od drewnianych figurek, przez świąteczne bibeloty, po całe mnóstwo trunków i przysmaków.

 

“Notte degli alambicchi accesi (Noc Płonących Kadzi) to kolejne, związane z bożonarodzeniową tradycją święto w dolinie Valle dei Laghi. W dniach 8, 9 i 10 grudnia 2016 uliczkami Santa Massenza przemieszczać się będzie korowód organizowany z okazji święta grappy, której historia produkcji sięga tu wielu, wielu lat. Uczestnicy zajrzeć mogą do czynnych destylarni i – wyposażeni w słuchawki – przemierzyć uliczki miasta słuchając „opowieści o grappie”. Podróż przez zakątki Santa Massenza może być nieco oszałamiająca, bowiem spacer przerywają degustacje organizowane w historycznych destylarniach oraz pokazy grup teatralnych nawiązujących do wielowiekowej tradycji produkcji grappy. Podsumowując, to niezwykłe wydarzenie łączące odległą historię z czasami współczesnymi.

Biuro informacji Trento: Piazza Dante 24 – 38122 Trento

Tel. 0461.216000 – Email info@discovertrento.it – Website www.discovertrento.it