Kasprowy Wierch 16.12.2016

Kasprowy Wierch . Stacja pośrednia kolei linowej na Myślenickich Turniach. Wspaniała pogoda. Trasy narciarskie są systematycznie przygotowywane ale śniegu brakuje do ich otwarcia i uruchomienia wyciągów w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym.

Kasprowy Wierch 16.12.2016

Materiał zdjęciowy PKL

Warunki śniegowe  w rejonie Kasprowego Wierchu i w Kotłach nie nadają się jeszcze do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Trasy  i nartostrada do Kuźnic są systematycznie przygotowywane ale brakuje jeszcze solidnych opadów. Jeśli te nadejdą to podkład jest znakomity.

Relacje z poszczególnych miejsc znajdziecie pod zdjęciami.

Stacja pośrednia kolei linowej na Kasprowy Wierch

Myślenickie Turnie w słońcu. W kolejce turyści „nieznartyzowani”

Myślenickie Turnie i widok na górna stacje kolejki na Kasprowym Wierchu

Na Myślenickich Turniach

Kasprowy Wierch – grań w stronę Przełęczy Liliowe

Wjazd do Kotła Gąsienicowego . Jeszcze trochę śniegu i sezon w Gąsienicowym powinien się niebawem rozpocząć.

W kotle Gąsienicowym pracuje ratrak. Trasa jest przygotowana pomimo jeszcze przewianej i niezbyt bogatej bo uleżałej pokrywy śniegowej.

Kocioł Gąsienicowy.

Przewiany śnieg przy wjeździe do trawersu nad Doliną Cichą.

Trawers do Kotła Goryczkowego jest przygotowywany . Trochę więcej j śniegu i zaczniemy jazdę …

Ekipa przygotowuje trawers do Kotła Goryczkowego.

Kocioł Goryczkowy. Śnieg mocno przewiany. Szreń łamliwa ze zmrożona 5-centymetrową warstwą wierzchnią lodu. Pod spodem 20 cm miękkiego śniegu. Pokrywa śniegowa skromna. Pod spodem wystające kamienie. Warunki narciarskie bardzo trudne. Trasa jest zamknięta. I chociaż do góry wychodzą skialpiniści to nie polecamy zjazdu. Tym bardziej, że trasy nie są jeszcze dopuszczone do użytkowania a TOPR jeszcze nie rozpoczął dyżurów na Kasprowym Wierchu.

Wyjazd z kotła. Brakuje wyraźnie śniegu.

Potok na wyjeździe z kotła jeszcze nie jest zasypany śniegiem.

Widok w stronę Kotła Goryczkowego

Myślenickie Turnie – widok z Kotła Goryczkowego. W oddali smog nad wylotem w stronę Kotliny Nowotarskiej, który utworzył się szybko przy bezwietrznej pogodzie i utrzymujących sie niskich temperaturach.

Dojazd do szałasu ” u J. Chramca”. Dalej na nartostradzie do Kuźnic w lesie,całkiem spora pokrywa śniegowa. Wiatr nie wywiał śniegu jak w górnych partiach Kasprowego Wierchu, jednak podczas przejazdu przez potoki niebezpieczne, niezasypane przeręble..