PKL otworzyły centrum testowe nart na Kasprowym Wierchu

PKL Kasprowy Wierch

Informacja prasowa 

PKL otworzyły centrum testowe nart na Kasprowym Wierchu

PKL Kasprowy Wierch Kocioł Gąsienicowy

 Od początku lutego na Kasprowym Wierchu można testować profesjonalne narty z najnowszych kolekcji Rossignol i Dynastar. Polskie Koleje Linowe udostępniają tam najwyżej położone w kraju centrum testowe nart, a także trasę slalomową, na której można wypróbować sprzęt.

PKL Kasprowy Wierch slalom gigant z pomiarem czasu

 W prowadzonym przez Polskie Koleje Linowe centrum testowym wypożyczyć można najnowocześniejsze narty marek Rossignol i Dynastar z najnowszych kolekcji, także tych, które do sprzedaży wejdą dopiero w przyszłym sezonie. Użytkownicy mają do wyboru sprzęt do slalomu, giganta, jazdy freeridowej i skitourowej.

Otwarcie centrum testowego i nieodpłatna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na trasie slalomu to kontynuacja najlepszych tradycji narciarskich we wspaniałej sportowej historii Kasprowego Wierchu. Chcemy, by narciarze mieli możliwość sprawdzenia najnowocześniejszego sprzętu i cieszenia się jazdą na jedynych w Polsce terenach zjazdowych o charakterze alpejskim – mówi Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL.

 

To miejsce unikalne w skali kraju. Dzięki najwyżej położonemu centrum testowemu po raz pierwszy w historii można wypróbować modele nart z najwyższej półki. Jego powstanie jest efektem naszej współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi, którą rozpoczęliśmy w zeszłym roku wizytą medalisty Igrzysk Olimpijskich Henrika Kristoffersena na Kasprowym Wierchu – mówi Bartek Hamera z firmy Rossignol.

Alpejskie warunki czynią Kasprowy Wierch świetnym miejscem nie tylko do testowania nowoczesnego sprzętu. Jeszcze w tym sezonie na tutejszych trasach odbędzie się próba pobicia rekordu prędkości w zjeździe na nartach – Kasprowy Speed Ski połączona z zawodami dla amatorów, a także zawody NO LIMIT, w których udział może wziąć każdy ambitny narciarz.