TRE CIME DOLOMITY- ŚWIAT ALPEJSKIEJ PRZYRODY

Keyvisual
Materiał promocyjny

Park przyrody Tre Cime/3 Zinnen Dolomity od 2009 roku światowe dziedzictwo UNESCO w Dolomitach, zaprasza na spotkanie z alpejską przyrodą. To wielokrotnie nagradzany ośrodek narciarski, kraina wędrówek i letnich wakacji. Na małym obszarze spotkasz nieopisane bogactwo i różnorodność cudów natury. Poznaj niepowtarzalne, potężne szczyty masywu Tre Cime, symbolu całego pasma, które wydają się tak niesamowicie bliskie i rozkoszuj się najbardziej eksytującym widokiem w całych Dolomitach.

 Sexten8

Połączone wyciągami narciarskimi góry Helm, Stiergarten i Rotwand, tworzą serce ośrodka narciarskiego Tre Cime/3 Zinnen Dolomity. Narciarze, spodziewajcie się dużego urozmaicenia, trasy o różnym stopniu trudności są szerokie i doskonale przygotowane. Mają też przewagę nad trasami w sąsiednich ośrodkach narciarskich, chociażby w Kronplatz czy w Cortina d’Ampezzo: stoki są niezatłoczone.

TRASA MARCA GIRARDELLEGO

kreuzbergNa przełęczy Kreuzbergpass, rozgraniczającej obszary wpływu kultury niemieckiej i włoskiej, ćwiczył kiedyś pochodzący z Vorarlbergu słynny zjazdowiec Marc Girardelli i dlatego ta wspaniała, szeroka, czerwona nartostrada została nazwana jego imieniem.

KARUZELA NARCIARSKA TRE CIME

Masz ochotę na wyjątkową przygodę? Chcesz poznać kilka szczytów w Dolomitach – światowym dziedzictwie UNESCO – za jednym zamachem? Polecamy zatem wyprawę Giro delle Cime, rodzaj narciarskiej wycieczki – coś takiego warto przeżyć! Giro delle Cime” to magiczne przeżycie! Pokonaj 34 kilometry długości i 5600 metrów różnicy wysokości! Poznaj uroki światowego dziedzictwa UNESCO przemieszczając się na nartach: Dolomity w zimowej szacie są wręcz oszałamiająco piękne. Niektóre odcinki tej wyprawy trzeba pokonać specjalnym skibusem SALTO.

Przebieg wyprawy:

Wyprawa zaczyna się w Versciaco, z dolnej stacji kolejki w Versciaco/Helm od razu wjeżdża się na najwyższy punkt wyprawy, na 2200 m n.p.m. Przez dłuższą chwilę można podziwiać zapierające dech widoki na okoliczne szczyty, a potem ruszyć na najlepsze trasy ośrodka, choćby najbardziej stromą czarną Holzriese z 720 metrowym odcinkiem o nachyleniu 75% i skąpaną w słońcu trasę prowadzącą do kolejki Stiergarten-Bahn. Kolejka Stiergarten-Bahn wwozi na tereny o tej samej nazwie, która oznacza dawne miejsca wypasu bydła na hali. Teraz kierujesz się na trasę o nazwie Tre Cime do dolnej stacji Signaue, skąd dotrzesz na Rotwand po drugiej stronie miasteczka Sesto. Tu znajduje się punkt zwrotny „Giro delle Cime”.

4-schneemaennerPo powitaniu przez renifery z Finlandii i rodzinę siedmiometrowych bałwanów droga prowadzi na przełęcz Kreuzbergpass, gdzie przebiega trasa nazwana na cześć sławnego zjazdowca Marca Girardellego. Na końcu wyciągu orczykowego udajesz się dalej w kierunku Bagni di Valgrande. Do Południowego Tyrolu wracasz skibusem SALTO w kierunku Signaue. Kolejką Tre Cime wznosisz się znowu na tereny Stiergarten i jedziesz do stacji pośredniej. Po krótkim przejeździe kolejką Stiergarten-Bahn zjeżdżasz na nartach czarną trasą do dolnej stacji widokowej kolejki kabinowej Helm w Sesto, którą wjeżdżasz pod górę z powrotem na Helm. Na koniec prawdziwe wyzwanie: liczącą 4,75 km długości trasą Helmissimo wracasz do punktu wyjścia w Versciaco.

DOLOMITI SUPERSKI – to 1200 km tras zjazdowych
Ośrodek narciarski Tre Cime/3 Zinnen Dolomity, to jeden z 12 ośrodków w Dolomitach. Karnet narciarski Dolomiti Superski obejmuje całe 12 ośrodków, razem 1200 km tras. Codziennie można jeździć w innym ośrodku i np. w butach narciarskich można udać się pociągiem Ski Pustertal Express na sąsiedni Kronplatz.
KARMIENIE RENIFERÓW
3 Cime DolomityJako jedyne stado we Włoszech, tutejsze renifery są gwiazdami wybiegu na Rotwand. Zadomowione wśród dzikiej przyrody regionu Tre Cime w Dolomitach kędzierzawe czworonogi stwarzają wiele zabawnych sytuacji. Można je czasem spotkać na trasie narciarskiej. Karmienie reniferów przy górnej stacji kolejki kabinowej Rotwand jest wielkim przeżyciem zimowym nie tylko dla dzieci. Odwiedzający mogą pomóc nakarmić najmniejsze stado reniferów w Alpach, podkładając zwierzętom ich codzienną porcję chrobotka, a na deser „cukierki dla reniferów” z mieszanki zbóż.
WIECZORNE NARTY I SANKI
Góra Haunold po godz. 19.00 skąpana jest w świetle reflektorów, zupełnie jak podczas pucharowych zawodów. Do godz. 22.00 można korzystać ze stoku, równolegle działa też 3 km tor saneczkowy. Schronisko Riese Haunold Hütte jest oczywiście czynne w tych godzinach.
GDZIE MIESZKAĆ?

San Candido to stylowe miasto z ładnym centrum ze sklepami, restauracjami i barem; rano życie tętni na stokach a wieczorem przenosi się na uroczy deptak. W San Candido jest jest mały i wygodny dla dzieci ośrodek narciarski Barancitu.

Sesto to tradycyjna mała wioska alpejska otoczona potężnymi szczytami Dolomitów Sextenerskich, najlepsze miejsce dla rodzin; jest łatwy dostęp do stoków. To tu można spotkać na stoku renifery.

OFERTY TRE CIME W DOLOMITACH
Obowiązkowym rytuałem narciarzy i miłośników zabawy na śniegu jest wypad do schroniska lub górskiej restauracji. W ośrodku narciarskim Tre Cime Dolomity (dawniej Dolomity Sextenerskie) z pewnością znajdziesz alpejskie i  śródziemnomorskie potrawy, makarony i pierożki, serwowane przez właścicieli górskich chat.
NOWOŚĆ: SKI PUSTERTAL EXPRESS
Ski-Pusterial-Express
Co 30 minut pociąg Ski Val Pusteria Express wiezie narciarzy przez całą dolinę; 35 minut trwa podróż od ośrodka narciarskiego Tre Cime Dolomity do regionu narciarskiego Kronplatz, gdzie jest ponad 200 km tras.
CENY I INFORMACJE TRE CIME DOLOMITY

Zimowy urlop w Dolomitach możesz zaplanować z wyprzedzeniem w domu lub dopiero na miejscu. Szkoły narciarskie, wypożyczalnie nart, godziny otwarcia i pełny cennik karnetów – tu znajdziesz wszystkie informacje na Twój narciarski urlop w Południowym Tyrolu.

Wszystkie informacje pod adresem: www.dreizinnen.com