Prawdziwie śnieżna zabawa w Dolinie Stubai

StubaiGlacier

 

Informacja prasowa z Doliny Stubai w Tyrolu

Jedna dolina a tyle atrakcji. Doskonałe warunki śniegowe i niezapomniane wrażenia z jazdy czekają na tych, którzy odwiedzą cztery ośrodki narciarskie w Dolinie Stubai. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: nartostrady i trasy freerideowe na lodowcu Stubai, saneczkarską frajdę na Elfer, spektakularne pokazy narciarskie na Schlick 2000 oraz zimowe trasy do wędrówek wokół ośrodka Serles przy Mieders.

Lodowiec Stubai: gwarancja śniegu od października do czerwca

Zaledwie 45 minut jazdy samochodem z Innsbrucka, stolicy Tyrolu, znajduje się lodowiec Stubai oferujący liczne, narciarskie atrakcje. Nowa kolejka gondolowa 3S Eisgratbahn – szybka, wygodna i przystosowana dla osób z niepełnosprawnością – przewozi ludzi na wysokość 2 900 metrów n.p.m. bezpośrednio z parkingu. Lekkim, śnieżnym puchem można się tu cieszyć nie  tylko na 35 trasach narciarskich o różnym poziomie trudności, ale również na 13 trasach freerideowych polecanych przez tutejszy Powder Department (dostępne są ich tracki GPS). Z platformy widokowej TOP OF TYROL (z wysokości 3 210 m) rozciąga się piękny widok na szczyty i doliny. Wśród wielu rozrywek oferowanych na lodowcu Stubai znajdują się również kulinarne przyjemności. Wykwintna restauracja Schaufelspitz, najwyżej położona restauracja w Alpach nagrodzona toczkiem kucharskim przez Gault Millau zaprasza na Noc Gourmet Dine & Wine oraz Noc Gourmet Dine & Beer, podczas których sześciodaniowemu menu będą towarzyszyć odpowiednio dobrane wina lub piwa. W ostatni weekend (24 – 26 listopada br.) „Królestwo śniegu” gościło FIS Freeski World Cup Stubai, czyli pierwsze zawody Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym w Europie w tym sezonie, które wygrał Norweg Oystein Braaten oraz Szwedka Jennie-Lee Burmansson.

Ośrodek Serles: przez śniegi – na nartach i na rakietach

Ośrodek narciarski Serlesbahnen przy Mieders jest położony na początku Doliny Stubai, zaledwie o „narciarski szus” od Innsbrucka, stolicy Tyrolu. Góruje nad nim szczyt Serles o wysokości 2 717 m n.p.m., zwany przez Goethego „wielkim ołtarzem Alp”, stanowiący wyjątkowe tło dla tego małego, ale znakomitego ośrodka narciarskiego, przyjaznego rodzinom z dziećmi. Niezależnie od tego, czy planujemy jazdę na nartach, sankach czy wędrówkę na rakietach śnieżnych, można liczyć na idealny puch oraz piękny widok na ośnieżoną dolinę.

Stubaier Gletscher02 -c- Andre Schoenherr

Ośrodek Elfer: narty do doliny i sanki

W ośrodku Elfer narciarze mogą liczyć na wymagające czerwone nartostrady oraz długi, czerwony szlak narciarski do doliny. Ośrodek ten to prawdziwe saneczkarskie Eldorado, znajdują się tu trzy, długie naturalne tory, najdłuższa trasa ma ok. 8 km, jest oświetlona i sztucznie naśnieżana.

Schlick 2000: nowe inwestycje i szkółka narciarska dla dzieci

Ośrodek narciarski Schlick 2000 przy Fulpmes zwiększy w tym roku komfort wjazdu na Kreuzjoch oraz liczbę tras narciarskich. Od początku grudnia, w miejscu poprzedniego wyciągu orczykowego Kreuzjochlift, będzie działać nowy, czteroosobowy wyciąg krzesełkowy Panoramabahn o przepustowości do 2 000 osób na godzinę. W związku z inwestycją, powstaną również dwie nowe trasy narciarskie: czarna nartostrada „Panoramaschuss” o długości 600 metrów, z fantastycznym widokiem na grzbiet Kalkkögel, oraz spokojna, czerwona trasa „Hohes Laub Abfahrt” o długości 800 metrów.

Kontakt z regionem: Tourismusverband Stubai Tirol