POWODY, BY ODWIEDZIĆ OBERGURGL-HOCHGURGL-„DIAMENT ALP”

top-mountain-star-with-panoramic-views-ski-holidays-at-the-top-hotel-hochgurgl-in-the-oetz-valley-alps,-tyrol-austria

 

Informacja prasowa od Ötztal Tourismus

Na samym końcu doliny Ötztal, w Tyrolu, 10 km za słynnym kurortem Sölden leży teren narciarski Obergurgl-Hochgurgl nazwany „Diamentem Alp”. Zasługuje na swoją nazwę głównie ze względu na wyjątkowo długi sezon narciarski z absolutną gwarancją śniegu. Co roku Obergurgl-Hochgurgl jest jedynym terenem narciarskim w Tyrolu, nie leżącym na lodowcu, w którym sezon trwa od listopada do maja. Oto kilka powodów, dla których warto pojechać zimą do Obergurgl-Hochgurgl:

Długi i śnieżny sezon narciarski

oghg_freeride,method=render,prop=data

Obergurgl położone na wysokości 1930 m n.p.m. i Hochgurgl położone na 2150 m n.p.m. oferują doskonałe warunki śniegowe od połowy listopada do początku maja. W ośrodku znajduje się 110 km tras narciarskich, zaczynają się one na wysokości 1800 m n.p.m. a najwyższe leżą na 3082 m n.p.m. W sezonie zimowym 2017/18 wyciągi ruszyły 16 listopada, sezon potrwa do 22 kwietnia 2018 r.

Ski-in, ski-out, wygoda i spokój

Hotele w Hochgurgl i w Obergurgl oferują tzw. ski-in, ski-out. W Hochgurgl, w sześciu hotelach położonych na stokach każda trasa narciarska kończy się pod ich drzwiami. W Obergurgl eleganckie hotele, najlepsze pensjonaty i luksusowe apartamenty oferują najwyższą jakość usług, indywidualny styl i spokój. Obergurgl ma ograniczone strefy ruchu i nocne zakazy ruchu, aby zapewnić jeszcze spokojniejszą i relaksującą atmosferę w dzień i w nocy. Jeśli przyjedziesz własnym samochodem, masz bezpłatny dostęp do wioski w dniu przyjazdu i wyjazdu.

Wspaniałe widoki

top-mountain-star,method=render,prop=data

Na tak dużej wysokości widoki zapierają dech w piersiach. Na samym szczycie ośrodka narciarskiego Obergurgl-Hochgurgl, na wysokości wysokości 3080 m n.p.m. stoi platforma widokowa Top Mountain Star z której widać niesamowitą panoramę Alp Oztalskich z 21 otaczającymi dolinę trzytysięcznikami, najwyższe z nich to Hochfirst (3405 m) oraz Hohe Wilde (3480 m). Z gondoli „Top-Express-Gurgl“ łączącej tereny narciarskie Obergurgl i Hochgurgl przez 9 minut można podziwiać okoliczne szczyty i lodowce.

Wspólny karnet Sölden-Obergurgl-Hochgurgl

Od sezonu zimowego 2017/18 dwa można kupić Gemeinsamer Skipass Sölden – Obergurgl/Hochgurgl łączący dwa topowe ośrodki narciarskie: Sölden i Obergurgl-Hochgurgl. Skipass umożliwia dostęp do 254 km idealnie przygotowanych tras narciarskich obsługiwanych przez 55 nowoczesnych wyciągówi do ponad 40 przytulnych schronisk narciarskich. Wspólny karnet narciarski dostępny jest na okres dłuższy niż 3 dni.

Nowości sezonu 2017/18

md_2112237

W tym sezonie narciarskim Obergurgl-Hochgurgl jest dumny z pomocy w organizacji Slalom Ace Dave Ryding. Od tego sezonu dla Dave Ryding, brytyjskiego narciarza alpejskiego, olimpijczyka i zawodnika wyścigów slalomowych Alpine Ski World Cup ośrodek narciarski Obergurgl-Hochgurgl będzie profesjonalnym terenem treningowym w ramach przygotowań do zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Dwóch asów narciarskich, Dave Ryding z Wielkiej Brytanii i Fritz Dopfer z Niemiec, ścigają się w tym sezonie pod patronatem Obergurgl-Hochgurgl. Fani podczas pobytu zimowego Obergurgl-Hochgurgl, będą mogli spotkać się ze swoimi idolami.

Więcej informacji: www.obergurgl.com