(polecamy produkt)Packline box dachowy inny niż wszystkie.

Packline NX dla narciarzy

 

Packline. The Mother of All Boxes.

Postanowiliśmy zapoznać Was z doskonałym produktem dla zmotoryzowanych narciarzy – norweskim box’em PACKLINE. Zdecydowaliśmy się na przedstawienie tego produktu ponieważ zachwyciły nas :

perfekcyjne wykonanie / innowacyjna myśl techniczna / wspaniały wygląd.

Poniżej przedstawiamy informację od producenta. Jednak postanowiliśmy sami przetestować bagażnik w górskich warunkach zimowych a w szczególności : łatwość montażu, funkcjonowanie zamków, innowacyjny system otwierania pokrywy box’a…….

O wynikach będziemy Was informować na bieżąco.

Legendarna skandynawska marka oficjalnie na polskim rynku z nowym boxem dachowym Packline NX!

 

 

 

 

Marka Packline w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku w szwedzkim Strängnäs stworzyła nowoczesny box dachowy, a dziś ponownie wyprzedza konkurentów i jako pierwsza w świecie proponuje box produkowany w innowacyjnej technologii Twin Sheet.

Box’y Packline idealnie pasują także do aut Lamborghini-wystarczy tylko kupić auto.
Przekonał się o tym znakomity narciarz freestyle Jon Olsson.

Większość współczesnych boxów dachowych powstaje metodą termoformowania
z jednowarstwowych płyt z tworzywa. W produkcji boxów Packline NX wykorzystuje się zaawansowaną technologię równoczesnego formowania i zgrzewania ze sobą dwóch cieńszych płyt, tworzących dwuwarstwową, niezwykle sztywną strukturę. Zalety tego rozwiązania to uzyskanie dużo wyższej sztywności całego boxa oraz możliwość dowolnego kształtowania jego wyglądu bez widocznych z zewnątrz, wzmacniających przetłoczeń.

Sztywna podłoga boxa Packline NX składa się zatem z aerodynamicznej warstwy zewnętrznej i mocno wyprofilowanej warstwy wewnętrznej. Zewnętrzna warstwa wieka przyciąga wzrok wysmakowaną, minimalistyczną linią i uderza brakiem jakichkolwiek widocznych elementów konstrukcyjnych. Zawiasy i rygle ukryte są bowiem w wewnętrznych powłokach wieka i podłogi, pozostawiając zewnętrzną powierzchnię boxa doskonale gładką. Obrazu całości dopełnia dyskretna grafika z logo producenta.

Wyposażenie boxa Packline NX jest równie interesujące. Bezkonkurencyjny system szybkiego montażu z mocowaniami iZi2connect wyposażonymi w pokrętła pozwala łatwo, szybko i bezpiecznie zamocować box na belkach bagażnika bazowego o szerokości do 90mm, czyli praktycznie każdego systemu dostępnego na rynku. Bezstopniowa regulacja położenia mocowań pozwala na wygodną instalację boxa Packline NX także na autach z fabrycznymi punktami mocowania bagażników bazowych.

 

Opatentowany, mechaniczny system otwierania LiftOff umożliwia wygodny, jednoczesny dostęp do wnętrza z 3 stron. Wnętrze boxa zabezpieczone jest dwoma tylnymi ryglami blokowanymi zamkiem umieszczonym z boku. Jaskrawo-czerwony uchwyt klucza sprawia, że nie sposób zostawić go w zamku i łatwo znaleźć, gdy zniknie z pola widzenia. W przedniej części boxa umieszczony jest dodatkowy rygiel, będący integralną częścią wewnętrznej powłoki wieka i jako taki całkowicie niewidoczny z zewnątrz.

Tempo ładowania boxa Packline vs konkurencja . Obejrzyjcie film.

Ładowność boxów Packline NX wynosi 75 kg, a do wnętrza zmieści się 380 litrów (NX 195) i 450 litrów (NX 215) ładunku. Oba zamieszczą także narty od długościach maksymalnych odpowiednio 185 cm i 205 cm. Ładunek zabezpieczają 2 pasy mocujące oraz sztywna przegroda czołowa.

Wysoki poziom bezpieczeństwa boxów Packline NX potwierdzają testy CityCrash zaliczone z pełnym dopuszczalnym ładunkiem 75 kg według normy DIN 75302.

Wyłącznym dystrybutorem boxów Packline w Polsce jest firma Bibal Distribution.

Maciej Bydliński także używa box’ów Packline.

Dane techniczne Packline NX 195 

Wymiary dł. x szer. x wys. (cm)
Pojemność (l) 380
Ładowność (kg) 75
Masa własna (kg) 19
Maks. długość nart (cm) 185
Montaż iZi2connect 90 mm CityCrash test tak
Materiał ABS, Twin Sheet Kolor czarny fortepianowy Gwarancja 5 lat Rekomendowana cena detaliczna 3.699,-

Packline to norweski producent boxów dachowych z centralą w Drammen. Jego historia sięga lat 70 -tych XX wieku, kiedy to w szwedzkim Strängnäs powstał pierwszy box dachowy pod marką Skiline. W 1982 roku już pod marką Packline powstał pierwszy w świecie kompozytowy box dachowy z żywicy zbrojonej włóknem szklanym, a 2 lata później na rynku pojawił się Packline Original, ustanawiając obowiązujący do dziś standard boxa dachowego. Dziś Packline wytwarza boxy zarówno w swej tradycyjnej technologi z żywic zbrojonych włóknem szklanym, jak i z modyfikowanego, przyjaznego środowisku ABS-u.

Packline jest częścią HTS Hans Torgersen & Sønn Group z centralą w Krøderen, Buskerud, rodzinnej grupy kapitałowej powstałej w 1919 roku i będącej właścicielem kilku innych, równie zacnych marek.