Helly Hansen zdobyła złoty medal podczas Targów ISPO w Monachium

Informacja prasowa.

Helly Hansen z dumą ogłasza, że nowa kurtka z damskiej kolekcji narciarskiej – model W Paradise Heat zdobyła tytuł Gold Winner na prestiżowych targach w Monachium. Jury ISPO, składające się  z 42 sędziów z 15 krajów i trzech kontynentów przyznało nagrodę marce Helly Hansen.

Kurtka W Paradise Heat wyróżnia się wyjątkową funkcją kontrolowania ciepła i komfortu narciarek dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu Nova Heat. To system aktywnego ogrzewania z regulacją temperatury, który bezpośrednio ogrzewa ciało poprzez umieszczone w materiale kurtki niewidoczne przewody grzewcze. Model został przetestowany przez narodową szwedzka drużynę narciarską. Kurtka została stworzona z wodoodpornych, oddychających tkanin Helly Tech, wykorzystuje izolację Prima Loft i zapewnia większe bezpieczeństwo dzięki kieszeni ratunkowej Life Pocket- przedłużającej żywotność baterii np telefonu.

„To wydarzenie pokazuje nam, że nasza praca z profesjonalistami naprawdę robi różnicę i pozwala nam tworzyć innowacyjne i pożądane produkty. Praca ze zdobywcami  pucharów świata naprawdę sprawia, że ​​przekraczamy granice i produkujemy profesjonalny sprzęt, który realnie pomaga im osiągać coraz lepsze wyniki.. Cieszymy się z otrzymania tej prestiżowej nagrody „, mówi Philip Tavell, dyrektor zarządzający kategorii narciarskiej.

O Helly Hansen

 Założona w 1877 roku, w Norwegii, marka Helly Hansen wciąż ulepsza swoją profesjonalną odzież, która ochrania ludzkie życie i pozwala czerpać z niego radość.

Dzięki  doświadczeniu czerpanemu z życia i pracy w najsurowszych warunkach naszej planety, firma stworzyła długą listę innowacji rynkowych, między innymi pierwszy elastyczny, wodoodporny materiał, który powstał prawie 140 lat temu. Kolejne przełomowe odkrycie to pierwszy materiał typu polar stworzony przez Helly Hansen w latach 60., a także stworzoną w latach 70. pierwszą linię technicznej bielizny termoaktywnej, wykonanej w technologii LIFA® Stay Dry.  Firma jest też  autorem wielokrotnie nagradzanego systemu H2Flow, pozwalającego na regulację temperatury ciała w odzieży technicznej.

Aby dowiedzieć się więcej o nowej kolekcji Helly Hansen, zapraszamy na stronę www.HellyHansen.com.