Udany wyjazd na narty z dziećmi, na pewno w Tre Cime Dolomity

hotel-rainer-preise-header-winter

 

Informacja prasowa otrzymana od Konsortium 3 Zinnen Dolomites

Rejon narciarski Tre Cime Dolomity położony w Południowym Tyrolu jest jednym z najlepszych w Dolomitach miejsc na narciarski wyjazd z dziećmi, pełno tu udogodnień i atrakcji dla dzieci.               

Ferie z dziećmi trzeba tak planować, by dla wszystkich były przyjemnością. Wybierając miejsce, w którym chcemy spędzić urlop narciarski z dziećmi, powinniśmy kierować się kilkoma zasadami: pierwsza najważniejsza to wygodny hotel dla rodzin z dziećmi.  W Tre Cime Dolomity są prawdziwie rodzinne hotele.

Hotel Post Alpina- Family Mountain Chalets położony jest w spokojnej miejscowości Versciaco, niedaleko San Candido obok wyciągów narciarskich, którymi można dostać się do stoków Helm. Oferuje on komfortowe domki, kryte i odkryte baseny oraz centrum odnowy biologicznej. To jest piękny hotel, w którym cała rodzina czuje się bardzo dobrze w przyjemnie urządzonych pokojach, hotelowa restauracja serwuje specjały z Włoch i Południowego Tyrolu. Śniadanie, które dostępne jest na życzenie, może zostać podane w formie bufetu lub przyniesione do domku w koszyku. Dzieci mogą bawić się pod opieką wykwalifikowanych pracowników w mini klubie i dużym pokoju zabaw.

start

Drugi rodzinny hotel to Family Resort Rainer, z którego roztacza się piękny się widok na objęte patronatem UNESCO Dolomity Sextenerskie. Tuż przed hotelem znajdują się stoki narciarskie Croda Rossa.Goście mają do dyspozycji spa, 2 baseny, przez cały rok, także w okresie zimowym można korzystać z odkrytego basenu z podgrzewaną słoną wodą i funkcją hydromasażu. Dla dzieci dostępny jest oddzielny basen ze zjeżdżalnią. Wstęp do sauny jest bezpłatny. Hotelowa restauracja specjalizuje się w daniach kuchni włoskiej i potrawach z Południowego Tyrolu.

hotel-rainer-winter

I najważniejsze – oba hotele leżą tuż przy stokach dla dzieci i niedaleko wyciągów.

Jeszcze jeden hotel godny polecenia to rodzinny Hotel Löwe, znany jako „polski hotel”, z polską obsługą. Z pokoi są piękne widoki na Dolomity, hotel jest wygodnie połączony jest z regionem narciarskim Tre Cime Dolomity, trasa zjazdowa Helm oddalona jest tylko 150 m od hotelu.

Druga i trzecia zasada udanego urlopu z dziećmi to trasy zjazdowe odpowiednie dla dzieci i unikanie tłumu na stokach. Do zjeżdżania z małymi dziećmi potrzebne są odpowiednio przygotowane szerokie trasy z łagodnie wyprofilowanymi zakrętami, cały czas dobrze widoczne – bez garbów kryjących przeszkody. W Tre Cime Dolomity przeważają własnie takie trasy, szerokie, łagodne, świetnie przygotowane.

IMG_6983Jest tu długa narciarska ścieżka edukacyjna o nazwie RUDI-RENTIER, gdzie dzieci w zabawny sposób uczą się zasad jazdy na nartach. Przy hotelach rodzinnych są wydzielone duże strefy dla najmłodszych narciarzy, zaopatrzone w powolne taśmowe wyciągi (Telebaby) oraz zabawne urządzenia i pomysłowe przeszkody do skakania, omijania, przejeżdżania w różnych pozycjach. Na stokach Baranci przygotowano specjalne trasy dla dzieci.

Zasada czwarta to atrakcje dodatkowe czyli Ápres-ski dla najmłodszych. Tre Cime Dolomity zadbało o atrakcje dla dzieci, a przy okazji rodzice też się bawią.  W Croda Rossa jest jedyna we Włoszech hodowla reniferów, dzieci mogą głaskać i nakarmić  4 renifery. Tu zaczyna się 5-kilometrowy tor saneczkowy, bardzo popularny. W każdy wtorek i piątek wszyscy mogą kontynuować jazdę nocą na stokach Baranci na oświetlonych trasach oraz na oswietlonym, ponad 2-kilometrowym torze saneczkowym. Na górze Baranci znajduje się duży park zabaw oraz tor saneczkowy dla najmłodszych.  

W przypadku karnetów Dolomiti Superski dla dzieci do 8 lat karnety są bezpłatne, jeśli są zakupione razem z  karnetami dla dorosłych (z wyłączeniem 8-dniowych karnetów narciarskich w sezonie i promocji 17.03.2018–08.04.2018 Dolomiti Super Sun).