No Limit Kasprowy – zawody w najdłuższym slalomie gigancie 
w Polsce już w najbliższą sobotę.

Już za kilka dni – 24 marca – na Kasprowym Wierchu odbędą się największe w Polsce zawody w narciarstwie alpejskim. Dzięki dobrym warunkom śniegowym w tym roku na Hali Goryczkowej udało się zaplanować rekordowo długi slalom gigant. Organizatorzy przewidują, że w zawodach wystartuje blisko 300 uczestników.

Tutaj znajdziecie relację z poprzednich zawodów( 2017).


To już ostatnie dni zapisów do tegorocznej edycji No Limit Kasprowy. Aby wziąć udział w rywalizacji, należy zarejestrować się na stronie internetowej HYPERLINK „https://www.nolimitkasprowy.pl/”www.nolimitkasprowy.pl oraz uiścić opłatę startową do 23 marca do godz. 18.00. Można skorzystać także z zapisów w biurze zawodów przy ul. Tadeusza Brzozowskiego 
w Zakopanem. Należy jednak liczyć się z tym, że ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem, limit wolnych miejsc może zostać wyczerpany wcześniej.
Tegoroczny slalom gigant z elementami supergiganta zacznie się od Przełęczy nad Zakosami na wysokości 1860 m n.p.m. i poprowadzi do Kotła Goryczkowego. Uczestnicy na rekordowo długiej, dwukilometrowej trasie będą mieli do pokonania blisko 25 bramek rozstawionych co 40 metrów. Meta slalomu będzie się znajdować przy szałasie na Polaku, w miejscu, w którym rozpoczyna się nartostrada do Kuźnic. W konkurencji wezmą udział zarówno zawodowcy jak i amatorzy narciarstwa alpejskiego.
– No Limit Kasprowy łączy pokolenia. Wśród uczestników mamy bardzo wielu młodych zawodników oraz seniorów powyżej 80-tego roku życia. Chęć udziału w rywalizacji zadeklarowali także ci, którzy startowali w konkurencjach pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) – mówi Marcin Blauth z firmy No Limit.
Każdy uczestnik zawodów może liczyć na upominek i dyplom. Najlepsi otrzymają cenne nagrody, m.in. będą mogli przez trzy miesiące jeździć samochodami marki mercedes, otrzymają karty sezonowe na Kasprowy Wierch, kamery go pro, vouchery na zakup obuwia sportowego i biżuterii.
– Badania Polskich Kolei Linowych pokazały, że Kasprowy Wierch jest najbardziej rozpoznawalnym ośrodkiem narciarskim w kraju. Dzięki świetnym warunkom śniegowym i najwyżej położonym trasom narciarskim, to miejsce jest prawdziwą mekką dla miłośników szusowania. Zawody są kontynuacją ponad stuletniej tradycji Kasprowego Wierchu i już na stałe wpisały się w kalendarz zimowych imprez – mówi Patryk Białokozowicz z Polskich Kolei Linowych.
Narciarze i snowboardziści wystartują w kategoriach indywidualnych, mogą być też sklasyfikowani w konkurencji drużynowej, jeśli stworzą team. Osoby niepełnosprawne wystartują w kategorii mono-ski. Pierwszy zjazd zaplanowano na godz. 10.30, 
z zastrzeżeniem ewentualnej zmiany godziny w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. Oprócz niezapomnianych sportowych wrażeń na uczestników czeka także m.in. wspólne śniadanie na szczycie Kasprowego Wierchu w restauracji „Poziom 1959” oraz uroczysta ceremonia rozdania nagród. Przy dolnej stacji kolei linowej w Kuźnicach przygotowano również specjalną strefę Zawodnika i Kibica dostępną od godz. 12.00.
Organizatorem zawodów No Limit Kasprowy są Operator Logistyczny No Limit Sp. z o.o. i Polskie Koleje Linowe S A.
Partnerami i sponsorami imprezy są: Auto Idea SP. z o.o., MAK DOM Sp. z o.o., 7R S A, Film Produkcja Sp. z o.o..
Więcej informacji znajduje się na stronie: HYPERLINK „https://www.nolimitkasprowy.pl/”www.nolimitkasprowy.pl
————————————————————————————————————————-
Polskie Koleje Linowe to przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją działające w branży turystycznej, operator kolei linowych w kluczowych lokalizacjach turystycznych w  Polsce. Spółka oferuje całoroczny, kompleksowy zakres usług turystyczno-wypoczynkowych oraz posiada własną bazę noclegową i restauracyjną. Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: Kasprowy Wierch, Gubałówka, Jaworzyna Krynicka, Góra Parkowa, Mosorny Groń, Palenica oraz Góra Żar. PKL jest jednym z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniającym ponad 200 osób. Priorytetem PKL jest zrównoważony rozwój, łączący w sobie dalsze inwestycje i poszerzanie oferty turystycznej z jednoczesnym zachowaniem dbałości o środowisko naturalne.
No Limit Sp. z o.o. No Limit Sp. z o.o. dostarcza kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie magazynowania i dystrybucji towarów, dopasowane do potrzeb Klienta przy zachowaniu najwyższych norm jakości i bezpieczeństwa, w sposób optymalny ekonomicznie oraz z zachowaniem troski o pracowników, podwykonawców i środowisko. No Limit zarządza skomplikowanymi procesami logistycznymi, używając nowoczesnych technologii, wspieranych przez zaplecze informatyczne, co umożliwia obsługę tysięcy zleceń dziennie.
Zapraszamy do kontaktu:
Karolina Główczyk
HYPERLINK „mailto:media@pkl.pl”media@pkl.pl