HEAD Worldcup Rebels – numer 1 Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

Podczas zakończonych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim w Aare, zawodnicy Worldcup Rebels po raz kolejny udowodnili, że są najskuteczniejszym, narciarskim teamem na świecie. Zdobywając jedenaście indywidualnych medali, w tym aż trzy złote, zapewnili HEAD’owi miejsce lidera w tabeli medalowej. Dwa z nich są bardzo wyjątkowe, co prawda nie złote, ale zasługują na szczególną uwagę – zdobyły je super gwiazdy Lindsey Vonn i Aksel Lund Svindal.

„Jestem bardzo usatysfakcjonowany aż jedenastoma medalami, które stanowią ponad jedną trzecią rozdanych medali w konkurencjach indywidualnych, tym bardziej w sytuacji gdy kilku z naszych czołowych zawodników jest kontuzjowanych. Fakt, że dziewięcioro różnych zawodników zdobyło medale podczas tych Mistrzostw jest dla mnie szczególnie ważny. Pokazuje, że dzięki naszemu sprzętowi poszczególni zawodnicy startujacy w odrębnychdyscyplinach pokazują maksimum ich możliwości, podkreślił Rainer Salzgeber, Dyrektor HEAD Race Departament

HEAD World Cup Rebels zdobyli pierwszy medal w otwierającym mistrzostwa damskim supergigancie. Szwajcarka Corinne Suter sięgnęła po swój pierwszy w karierze brązowy medal. Utalentowanej 24-latce zabrało tylko pięć setnych sekundy do najwyższego miejsca na podium. Kilka dni później, Corinne zdobyła srebrny medal w zjeździe. Team HEAD miał kolejny powód do świętowania podczas męskiego supergiganta. Johan Clarey zajął drugie miejsce, a do pierwszego brakło mu jedynie dziewięć setnych sekundy. Francuz zdobył nie tylko pierwszy w karierze medal Mistrzostw Świata, ale również ustanowił wyjątkowy rekord: mając 38 lat i 29 dni, Clarey został najstarszym medalistą Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim.

Wendy Holdener zdobyła pierwszy złoty medal dla HEAD w damskiej superkombinacji. Tym samym Szwajcarka obroniła tytuł sprzed dwóch lat. Holdener wraz z drużyną zdobyła również złoty medal w zawodach drużynowych. Z dwoma złotymi medalami, 25-latka została jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek tych mistrzostw. Norweżka Ragnhild Mowinckel zdobyła swój pierwszy brązowy medal Mistrzostw Świata w superkombinacji. 

Kolejny powód do dumy to męski zjazd. Tego dnia Kjetil Jansrud i Aksel Lund Svindal, zapewnili HEAD podwójny powód do radości, zdobywając złoty i srebrny medal w tej prestiżowej konkurencji. „Fakt, że Kjetil zdobył złoty medal (mimo dwóch złamanych kości w ręce), jest niesamowity” wyjaśnia Rainer Salzgerber. Dla Svindala były to ostatnie zawody w jego niezwykłej i pełnej sukcesów karierze. „Aksel to absolutna supergwiazda. Tylko on potrafił tak skoncentrować się na Mistrzostwach Świata. To było po prostu genialne” mówi Salzgeber.

Damski zjazd to kolejne zawody, które były ostatnimi dla niekwestionowanej gwiazdy narciarstwa. Lindsey Vonn zakończyła swoją karierę brązowym medalem, który był łącznie ósmym zdobytym podczas Mistrzostw Świata. “Zarówno Aksel jak i Lindsey zdobyli dla nas bardzo dużo. Ciężko będzie ich zastąpić, ale taka jest kolej rzeczy. Dla sceny narciarskiej, koniec kariery tych dwóch wybitnych sportowców to wielka strata” mówi Rainer Salzgeber.

Lindsey Vonn zdobyła 82 zwycięstwa w Pucharze Świata w czasie swojej kariery. Jedynie Ingemar Stenmark, który kibicował Lindsey podczas jej ostatnich zawodów w Aare, ma na swoim koncie 86 zwycięstw. Dodatkowo na koncie amerykańskiej zawodniczki są: zwycięstwo olimpijskie, dwa tytuły Mistrzyni Świata, cztery zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i 16 małych kryształowych kul. Dorobek Aksela, jest równie imponujący: dwa złota olimpijskie, pięć zwycięstw podczas Mistrzostw Świata, dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata,dziewięć małych kryształowych kuli 36 zwycięstw podczas zawodów Pucharu Świata.

Trzeci złoty medal trafił na konto HEAD za sprawą Alexisa Pinturault w męskiej superkombinacji. Dla Francuza był to pierwszy złoty medal w karierze. Do swojego dorobku z Aare dorzucił jeszcze brązowy medal w slalomie gigancie. Team HEAD świętował wyjątkowy medal w damskim slalomie: Anna Swenn-Larsson sięgnęła po srebro, zdobywając tym samym jedyny medal dla gospodarzy, Szwecji.

Z jedenastoma medalami – trzema złotymi, czterema srebrnymi i czterema brązowymi – zawodnicy HEAD Worldcup Rebels pożegnali Mistrzostwa Świata w Aare jako najlepsza narciarska drużyna świata. Aby pozostać numerem 1, HEAD ciężko pracuje na kolejne sukcesy. „Już jesteśmy skoncentrowani na kolejnym sezonie. Podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata, czujnie będziemy przyglądać się detalom, które możemy poprawić, aby zapewnić naszym zawodnikom najlepszy sprzęt na świecie”,  powiedziałRainer Salzgeber.