ATOMIC. Mistrzostwa Świata w Are 2019. Pierwsze podsumowania.

Dziewięć medali : 3 x złoto, 3 x srebro i 3 x brąz to znakomity wynik Teamu Atomic’a, serwismenów poszczególnych zawodników i w końcu kultowego brandu, który od 1955 roku zapisuje się w historii narciarstwa – zarówno tego wyczynowego, jak i amatorskiego, skupiającego milionowe rzesze amatorów narciarzy na całym świecie.

Międzynarodowy „wunderteam” ATOMIC’a przyjechał na Mistrzostwa Świata 2019 do Åre jako jeden z głównych faworytów. I nie zawiódł. Sportowcy – super gwiazdy sprostali oczekiwaniom kibiców, i pod ogromną ciążącą na nich presją aż dziewięciokrotnie stawali na podium, zdobywając trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale.

MARCEL HIRSCHER: Najbardziej utytułowany zawodnik w historii Mistrzostw Świata.

Już w pierwszym przejeździe slalomu zdobył ogromną przewagę nad konkurencją, pokazał kto będzie rozdawał karty. W drugim przejeździe wytrzymał presję, jak przystało na zawodnika kompletnego, tzn. przygotowanego w pełni pod względem motorycznym, wytrzymałościowym, technicznym i psychicznym. W dodatku pomimo zdobycia 7 wielkich Kryształowych Kul pod rząd, dalej zmotywowanego i głodnego sukcesów. Dlatego Marcel wraca do domu z siódmym w swojej karierze złotym medalem Mistrzostw Świata. Do kompletu zdobył jeszcze srebro w slalomie gigancie, chociaż ostre przeziębienie mocno go osłabiło. Siedem złotych i cztery srebrne krążki zdobyte podczas całej kariery czynią go oficjalnie najbardziej utytułowanym zawodnikiem w historii mistrzostw świata.

MIKAELA SHIFFRIN: Pierwsza zawodniczka z czterema tytułami zdobytymi pod rząd.

Mikaela Shiffrin, chociarz podobnie jak Marcel osłabiona wirusem, napisała kolejny rozdział w historii narciarstwa. Została nową mistrzynią super giganta, stanęła na trzecim stopniu podium w slalomie gigancie oraz zdobyła po raz czwarty z rzędu tytuł mistrza świata w slalomie ! Wszystko to w wieku zaledwie 23 lat. Mikaela jest niezwykle utalentowana narciarką, która perfekcyjne radzi sobie w konkurencjach technicznych ale co rzadkie we współczesnym narciarstwie nie obawia się startów w konkurencjach szybkościowych, co dokumentuje wygrana w SG. Znakomita koordynacja skrętu przy dużych prędkościach to ten atut otrzymany gdzieś w genach, dający możliwość, lepszej niż u innych kontroli całego przejazdu i przewidywania taktyki na kolejnych bramkach.

MARCO SCHWARZ: Trzy medale!

Marco w tym sezonie trafił z formą. To jak na razie najlepszy rok tego sympatycznego dwudziestotrzylatka. Rozgrzewką przed mistrzostwami było zwycięstwo w Oslo. Z kolei z Åre wraca z aż trzema medalami – brązem w slalomie i kombinacji oraz srebrem zdobytym drużynowo. Doświadczeni zawodnicy, na czele z Marcelem Hirscherem, potwierdzają ,że „Blacky” jeszcze nie osiągnął swojego pełnego potencjału i w nadchodzących latach pokaże zdecydowanie więcej !

SOFIA GOGGIA: Wielki powrót po kontuzji.

Po skomplikowanym złamaniu kostki, które przydarzyło jej się jeszcze przed rozpoczęciem sezonu i związanej z tym trzymiesięcznej przymusowej przerwie, Sofia wróciła jeszcze silniejsza! Przeciętny człowiek cieszyłby się jeśli po takiej kontuzji mógłby w ogóle stanąć na nartach jednak zawodniczka Atomic”a wykazał się niewiarygodną zaciętością, dzięki czemu z Mistrzostw Świata przywiozła aż dwa srebrne medale!

Ogromny sukces sportowców używających sprzętu Atomic podczas tegorocznych Mistrzostw Świata to wypadkowa umiejętności, hartu ducha, doświadczenia, ale również doskonale przygotowanego i dobranego sprzętu.„Zbliżamy się do decydującej fazy w Pucharze Świata, teraz jest dla nas szczególnie ważne, aby utrzymać wyniki.”– mówi CHRISTIAN HÖFLEHNER, global race managerAtomic- „Jak dotąd w tym sezonie wygraliśmy 26 z 53 zawodów w pucharowych. Chcemy kontynuować tą dobrą passę aż do ostatniego wyścigu sezonu.”

Wygląda na to, że Mikaela i Marcel mają sporo szans na powtórzenie pucharowych sukcesów z zeszłego sezonu.