„Kasprowy Wierch – PKL” z kolejną nagrodą za najlepszą aplikację turystyczną w Polsce


Po raz kolejny projekt Polskich Kolei Linowych przykuł uwagę ekspertów i zdobył statuetkę za najbardziej atrakcyjną aplikację mobilną w dziedzinie turystyki. Tym razem jej funkcjonalność docenili specjaliści podczas 10. jubileuszowej gali konkursu „Tourism Trends Awards 2019”.

Jury „Tourism Trends Awards” – najbardziej prestiżowego konkursu w dziedzinie turystyki w Polsce, postanowiło przyznać główną nagrodę wirtualnej mapie Kasprowego Wierchu stworzonej przez Polskie Koleje Linowe i firmę Amistad. Specjaliści uznali, że aplikacja przerosła konkurentów swoją funkcjonalnością i wykorzystaniem nowych technologii. 

– Mobilny przewodnik PKL-u jest kompleksową i nowoczesną odpowiedzią na potrzeby turystów. Uznaliśmy, że aplikacja wyróżnia się wszechstronnością i nowatorskimi rozwiązaniami, którepozwalają urozmaicić wycieczki i dobrze poznać okolice Kasprowego Wierchu – tłumaczy Łukasz Wysocki , członek jury, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody, szczególnie, że aplikacji Kasprowy Wierch poświęciliśmy dużo uwagi i włożyliśmy sporo pracy, żeby finalny efekt nas satysfakcjonował. Główne wyróżnienie tylko utwierdza nas w przekonaniu, że stworzenie tej aplikacji było dobrym pomysłem. Mamy nadzieję, że będzie długo służyć wszystkim turystom pojawiającym się w Tatrach, dlatego już myślimy o tym, co jeszcze możemy udoskonalić, żeby była coraz bardziej praktyczna i ułatwiała poruszanie się po górach – mówi Patryk Białokozowicz  z zarządu PKL. 

Aplikacja Kasprowy Wierch została zaprojektowana tak, by spełniać potrzeby zarówno amatorów górskich wycieczek, jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów tatrzańskiej wspinaczki. Jest przydatnym elementem dla turystów planujących wędrówkę w Tatry. Aplikacja działa także w trybie offline, dlatego dzięki niej przy pomocy GPS można sprawdzić swoje obecne położenie nawet wtedy, gdy stracimy zasięg. Do dyspozycji użytkowników są również pojawiające się na bieżąco aktualizacje o stanie pogody, informacje o poziomie trudności szlaków i czasie potrzebnym na ich przebycie oraz godziny otwarcia kolei linowej PKL Kasprowy Wierch. Dzięki funkcji AR (augmented reality – rozszerzona rzeczywistość)  turyści mogą sprawdzić jak mijane przez nich miejsca i obiekty wyglądały osiemdziesiąt lat temu, kiedy turystyka w Tatrach dopiero zaczynała się rozwijać.  

Mapa posiada wersję letnią i zimową, które można swobodnie przełączać. Aplikacja daje też możliwość zmiany pory dnia, dzięki czemu obejrzymy fragment Tatr za dnia, w nocy oraz          o zmierzchu. Użytkownicy aplikacji mogą liczyć również na porady dotyczące przygotowania wycieczki i bezpiecznego zachowania się w Tatrach. 

To już druga nagroda dla aplikacji „Kasprowy Wierch – PKL”. Pierwszą otrzymała w konkursie Mobile Trends Awards w 2016 roku w kategorii „Podróże i turystyka”. Mapę można znaleźć na stronie internetowej: http://mapakasprowy.pkl.pl/i w aplikacji mobilnej Kasprowy Wierch – PKL, działającej na systemach Android i iOS.

Aplikacja Kasprowy Wierch – PKL do pobrania: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.pkl&hl=pl
https://itunes.apple.com/pl/app/kasprowy-wierch-pkl/id1129342444?mt=8