Testujemy narty Rossignol’a z kolekcji 2019/20 i warunki narciarskie w Tatrach tuż przed świętami.

Jeśli nie macie pomysłu na spędzenie świąt to nie odkładajcie jeszcze nart na stojak. W Tatrach panują znakomite warunki narciarskie. Sprawdziliśmy dzisiaj trasy w rejonie Kasprowego Wierchu.

Co prawda do warunków panujących na lodowcach, Kasprowemu brakuje około 1000 m. ^, to naturalnego śniegu w kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym starczy spokojnie do maja.

Skorzystaliśmy z pięknej pogody aby przetestować narty z przyszłorocznej kolekcji Rossignol’a, dostarczone z centrum testowego zlokalizowanego tuż pod wierzchołkiem Kasprowego, w górnej stacji kolejki. Narty były znakomicie przygotowane.

Warunki do testowania wyborne i różnorodne, bo do 12.oo na trasach gościły : beton i sztruks a po południu lekko „popusciło”.

W kotłach jest tak dużo śniegu, że nie ma opcji trafienia na kamień. Kosówki na trasach są jeszcze w większości przykryte.

Nartostrada do Kuźnic przejezdna. Kończy się około 500 m. przed dolną stacją kolejki. Nasze wrażenia z jazdy na Rossi opiszemy w kolejnym wydaniu papierowego Ski Magazynu, w listopadzie.

Tymczasem życzymy zdrowych i wesołych Świąt-zawsze stopy śniegu pod ślizgiem.