SKI MAGAZYN. Nowy 75 wydanie już na półkach empików.

autorka okładki Magdalena Gadek Sasana
autorka okładki Magdalena Gadek Sasana

Nowe wydanie Ski Magazynu jest „ciężkie”, bo składa się z 388 stron, na których znajdziecie mnóstwo znakomitych zdjęć, ciekawych reportaży, autorskich artykułów i testów nart.

Wydanie jak zwykle podzieliliśmy na kilka wiodących działów.

Testy reprezentuje obszerny reportaż Tomasza Osuchowskiego z ostatniego World Ski Test, odbywającego się jak co roku pod patronatem słynnego austriackiego narciarza Franza Klammera,

oraz relacja z subiektywnych testów redakcyjnych, wybranych modeli nart.

Wyniki World Ski Testu zajmują pokaźny fragment wydania służąc zarówno konsumentom jak i sprzedawcą sklepów jako szczególny podręcznik, pomocny w doborze nart.

O nowościach w ośrodkach narciarskich piszą : Krzysztof Burnetko,

Elżbieta Pawełek, Zyga Chwast i Jarosław Gwiazdowski.

Otworzyliśmy także dział – „Czytelnicy piszą”, gdzie tym razem znajdziecie krótki reportaż z Japonii Konrada Kęsickiego,

opis wrażeń z Serfaus Fis Ladis, Aleksandry Musiał a także interesującą opowieść Joasi Kilarskiej

o jej pracy instruktora w znanej szkole narciarskiej Rote Teufel z Kitzbuehel.

Dla miłośników wywiadów mamy kilka wisienek. Tomek Osuchowski rozmawiał z Maryną Gasienica Daniel, nasza czołową alpejką, niestety powracającą do zdrowia po kontuzji z początku sezonu.

Rozmowe o narciarstwie alpejskim dopełnia wywiad z Ingemarem Stenmarkiem, narciarzem legendą.

Swedish Ingemar Stenmark with his three Globes, won this year. He won the Overall World Cup title and Giant Slalom and Slalom. (Photo by Giuliano Bevilacqua/Sygma via Getty Images)
Ingemar Stenmark from Sweden during a Giant Slalom. (Photo by Giuliano Bevilacqua/Sygma via Getty Images)

Jak co roku kibicujemy Andrzejowi Bargielowi, opisując jego zmagania himalajskie. Tym razem opowiada jak to było nie wejść na Everest. Ale w przypadku Jędrka „aby wygrać wojnę trzeba nieraz przegrać bitwę” jest zapowiedzią jego dalszych perygrynacji. Wywiad okraszony jest znakomitymi zdjęciami Marka Ognia.

W dziale technik narciarskic Jan Bisaga pisze o sztuce ustawiania slalomów, a Marcin Szafrański o tym jak pokonać bramkę.

W wydaniu także ciekawy wywiad Marty Małysz z czołową zawodniczką naszej sceny freestyle/freeride, Zuzą Witych,

fot. Jaśko Gasienica Groń

oraz GIRLS on TOUR, czyli tekst o kobiecych skiturach i jodze.

Z Natalią Tomasiak, jedną z najlepszych polskich biegaczek górskich o pasjach, treningu i skiturach rozmawiał Krzysztof Burnetko.

Natalia – sesja biegowa Muszyna. ©Konrad Rogoziński www.photogenium.pl

O tym czym skorupka nasiąknie za młodu, czyli mniejszych narciarzach piszą Marcin Szafrański w artykule „Race Camp 4 Kids”

SCHLADMING,AUSTRIA,31.MAR.19 – ALPINE SKIING – Komperdell Racecamp 4 Kids. Image shows Photo: GEPA pictures/ Harald Steiner

i Marta Małysz w wywiadzie z Małgorzatą Jachowicz- Łopata ” Skitoury z maluchem”.

fbt

Podążając szlakami skiturowymi przeczytacie relację Wojciecha Szatkowskiego o wycieczkach narciarskich po Norwegii i relację Adama Maraska z TOPR o wypadkach lawinowych i skiturowych w sezonie zimowym 2018/19.

Jak co roku nie zapomnieliśmy o lekcjach historii. Wojciech Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego, opisał zawody FIS, które odbyły się w 1939 roku w Zakopanem

a Piotr jasieński Szuwarek z TOPR, znany kolekcjoner sprzetu narciarskiego opisał historię wiązań narciarskich.

Polskie Koleje Linowe przedstawiły projekt rozwoju wybranych ośrodków narciarskich. Oj będzie się działo.

Zatem zapraszamy do lektury w sam raz przed powoli nadciągającą zimą.

Okładka tym razem należy do Magdaleny Gądek „Sasana” z Zakopanego, wnuczki słynnego polskiego narciarza Stanisława Marusarza.