Otwarta trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu. Ośrodki PKL zapraszają na ferie zimowe.

fot.Bartek Solik

Polskie Koleje Linowe zapraszają do jazdy na nartach w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. Od soboty, 11 stycznia otwarta jest trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej, gdzie leży pokrywa naturalnego śniegu sięgająca 135 cm. By uniknąć oczekiwania w kolejce do kas, skipassy i bilety turystyczne na Kasprowy Wierch można prosto i z wyprzedzeniem kupić w sklepie internetowym PKL.

fot.Bartek Solik

Pierwszy dzień jazdy na trasach narciarskich Kasprowego Wierchu dopuszczanych każdorazowo do użytkowania przez TPN i TOPR jest zawsze mocno wyczekiwany  w środowisku narciarskim. Od kilku tygodni trwały prace, by jak najwcześniej udostępnić narciarzom trasę narciarską w Dolinie Gąsienicowej o długości 1200 m i różnicy wzniesień 400 m.  Będzie ona dostępna dla narciarzy od soboty, 11 stycznia. 

– Tereny narciarskie na Kasprowym Wierchu udostępniane są dopiero wtedy, gdy naturalna pokrywa śniegu jest na tyle gruba, by jazda na nartach nie stwarzała zagrożeń dla tatrzańskiej przyrody i narciarzy. Życzymy wszystkim udanej zimy i niezapomnianej frajdy na Kasprowym Wierchu – mówi Patryk Białokozowicz, członek zarządu PKL. 

fot.Bartek Solik

– Na Kasprowym Wierchu nie mamy możliwości dośnieżania tras narciarskich, dlatego jesteśmy zdani na pogodę – temperaturę i naturalny opad śniegu. Bardzo dużo pracy wkładamy                                       w przygotowanie tras narciarskich, które w niektórych miejscach odbywa się ręcznie – tłumaczy Marian Szewczyk, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.  

fot.Bartek Solik

Skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w kasach i sklepie internetowym www.sklep.pkl.pl. Żeby uniknąć oczekiwania w kolejce wystarczy zarejestrować się na stronie, wybrać odpowiedni skipass, a potem odebrać doładowaną nim kartę PKLpass w skipassomacie lub jednym z punktów BOK. Karta PKLpass pozwala na ominięcie kolejek i zakup przejazdów na sześć kolei w ośrodkach PKL.