Sylwetki narciarzy – Maryna Gąsienica – Daniel.

Maryna Gąsienica-Daniel to najlepsza dziś polska alpejka. Należy do międzynarodowej ekipy Atomica.

Urodziła się w Zakopanem w lutym 1994 roku. Jej rodzice prowadzą schronisko na Hali Ornak. Jako trzynastolatka wygrała gigant podczas zawodów Trofeo Topolino – odbywających się od 1958 roku w regionie Trentino i uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata młodzików i juniorów młodszych. 

Na mistrzostwach świata juniorów w Quebecu w 2013 roku zajęła 5. miejsce w gigancie. W tym samym roku na Uniwersjadzie w Trydencie zdobyła złoto w gigancie.

W 2014 roku wystartowała na igrzyskach olimpijskich w Soczi i zajęła 32. miejsce w gigancie. Cztery lata później na igrzyskach w Pjongczang była 16 w superkombinacji i 27 w gigancie.

Startowała też kilkakrotnie w alpejskich mistrzostwach świata (m.in. była 23. w superkombinacji w Sankt Moritz w 2017 roku). 

Wielokrotnie zdobywała również medale na mistrzostwach Polski. 

W alpejskim Pucharze Świata zadebiutowała 28 grudnia 2011 roku w Lienzu, gdzie nie ukończyła giganta. Pierwsze punkty pucharowe zdobyła 24 lutego 2017 roku w Crans-Montana, zajmując 26. pozycję w superkombinacji. 

W minionym sezonie w startach pucharowych jej najlepsze wyniki to 28. miejsce w slalomie równoległym w Sankt Moritz, 19. w gigancie w Semmering oraz 18. w Mariborze (również w gigancie). 

We wrześniu podczas treningu giganta w Ohau w Nowej Zelandii złamała kość piszczelową, co uniemożliwi jej start w pierwszych przynajmniej spośród zawodów tegorocznego Pucharu Świata.